دكتر منطقي به مدارس مي‌رود‌

۱۳۸۶/۰۱/۲۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2474
دكتر منطقي به مدارس مي‌رود‌
فاطمه سليماني، دبير كميته كشوري تجويز و مصرف منطقي دارو در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس گفت:‌ تلاش براي آموزش به دانش‌آموزان درباره مصرف صحيح دارو و فرهنگ‌سازي در اين زمينه از سال 74 شروع شد اما عملا اين كار از سال 81 آغاز شد و اكنون پس از سه سال كار مداوم شخصيت دكتر منطقي براي اين كار به دانش آموزان معرفي مي‌شود.
وي ادامه داد: اين شخصيت به عنوان يك دارو‌ساز نحوه صحيح مصرف كردن دارو،‌ توجه به نظر فرد متخصص درباره دارو كه داروساز است و ترس از دارو در صورتي كه بي‌جا مصرف شود و مسائل ديگر مربوط به مصرف منطقي و صحيح دارو آموزش داده مي‌شود.
سليماني گفت: در زمان حاضر كتاب اول از مجموعه قصه‌هاي سلامتي با شخصيت دكتر منطقي براي مقطع چهارم دبستان منتشر شده است، اين كتاب در ابتدا قرار بود براي مهد‌كودكي‌ها طراحي شود اما پس از نگارش آن كارشناسان آموزش اعلام كردند كه براي مقطع چهارم دبستان مناسب است.
وي افزود: به زودي مجموعه‌هاي ديگر داستان‌هاي دكتر منطقي درباره دارو براي گروه‌هاي سني و مقاطع تحصيلي ديگر نيز آماده مي‌شود كه طي سه ماه باقي‌مانده در سال تحصيلي جاري يا سال تحصيلي آينده در مدارس كشور توزيع مي‌شود.
دبير كميته كشوري تجويز و مصرف منطقي دارو اضافه كرد: بر اساس توافق وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش قرار شده هر هفته دو ساعت آموزش بهداشت و سلامت به دانش‌آموزان ارائه شود كه در اين ساعات كتاب دكتر منطقي نيز تدريس مي‌شود.
سليماني گفت:‌ اين كتاب به طور آزمايشي براي 16 هزار و 280 دانش آموز مقطع چهارم ابتدايي استان قم تدريس شد و در هفته سلامت با استفاده از سوالات 4 جوابي آخر اين كتاب از آن‌ها امتحان گرفته شد و امروز 20 نفر از دانش آموزان برگزيده مدارس قم كه 10 نفر دختر و 10 نفر پسر هستند در برنامه رنگين كمان تلويزيون معرفي مي‌شوند و جوايزي نيز از طرف معاونت غذا و دارو به آنان داده مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
14.33765s, 19q