مزایای شگفت‌انگیز ماست

ماست چگونه به لاغری شما کمک می‌کند؟

۱۳۹۷/۰۵/۲۳ - ۱۱:۳۵ - کد خبر: 251064
ماست چگونه به لاغری شما کمک می‌کند؟

سلامت نیوز: نتایج مطالعات مختلف پژوهشگران نشان می‌دهد که مصرف ماست و رژیم غذایی مبتنی بر این ماده غذایی می‌تواند علاوه بر تأمین بسیاری از مواد موردنیاز بدن، موجب لاغری و افزایش سوخت‌وساز و مصرف انرژی شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سیناپرس، امروزه داشتن وزن مناسب و متناسب با قد، برای همه افراد مهم بوده و از سوی دیگر رژیم‌های غذایی مبتنی بر فست فودها، مواد غذایی فرآوری شده و چرب سبب افزایش ضریب چاقی در جوامع شده است که این موضوع سبب شده تا بازار رژیم‌های کاهش وزن بسیار پررونق بوده و لاغری به یک وسواس تبدیل شود.

یافته‌های پژوهشگران نشان می‌دهد مصرف ماست می‌تواند گزینه‌ای مناسب و کم‌خطر برای علاقه‌مندان به کاهش وزن باشد. ماست داری بسیاری از مواد غذایی اصلی موردنیاز بدن ازجمله کلسیم، ویتامین دی، منیزیم، پتاسیم، روی و انواع پروبیوتیک های ضد قارچ است. این مواد مغذی می‌توانند کلید درمان بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها همچون فشارخون بالا، پوکی استخوان و ... بوده و درعین‌حال سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

این موضوع سبب شده است که بسیاری از مردم به رژیم‌های غذایی سفت‌وسخت و عموماً غیرعلمی روی‌آورند که اگرچه ممکن است آن‌ها را لاغر کند، اما باعث آسیب دیدن بدنشان می‌شود. این رژیم‌ها عموماً دارای تأثیرات جانبی مانند ریزش مو، مشکلات کلیوی، سو تغذیه، مشکلات گوارشی و ... می‌شوند.

یافته‌های پژوهشگران نشان می‌دهد مصرف ماست می‌تواند گزینه‌ای مناسب و کم‌خطر برای علاقه‌مندان به کاهش وزن باشد. ماست داری بسیاری از مواد غذایی اصلی موردنیاز بدن ازجمله کلسیم، ویتامین دی، منیزیم، پتاسیم، روی و انواع پروبیوتیک های ضد قارچ است. این مواد مغذی می‌توانند کلید درمان بسیاری از مشکلات و بیماری‌ها همچون فشارخون بالا، پوکی استخوان و ... بوده و درعین‌حال سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. علاوه بر تمامی این موارد، مصرف منظم ماست می‌تواند گزینه‌ای بسیار عالی برای لاغری محسوب شده و مطالعات مختلفی نشان داده است که مصرف این ماده غذایی به‌طور مستقیم با کاهش میزان چربی بدن و وزن ارتباط دارد.

در همین رابطه دکتر آنکیتا گاگ (Ankita Ghag) متخصص تغذیه اعلام کرد: یکی از دلایل چاقی و افزایش وزن در بسیاری از افراد، کمبود کلسیم است، اما ماست دارای میزان زیادی کلسیم و پروتئین است؛ بنابراین، اگر ماست بخورید، گرسنگی شما برطرف شده از سوی دیگر مصرف این ماده غذایی سبب بروز پدیده‌ای موسوم به ترموژنز (thermogenesis) می‌شود که طی آن میزان مصرف انرژی بدن، افزایش پیدا می‌کند.

به گفته پژوهشگران، برای کاهش وزن به کمک رژیم ماست می‌توان از این ماده در قالب انواع اسموتی‌ها، مخلوط کردن آن با سالاد، دوغ و ... استفاده کرد البته اگر شما دچار مشکل هضم لاکتوز هستید، حتماً پیش از انتخاب این رژیم با پزشک متخصص تغذیه مشورت کنید.

منبع: thehealthsite

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.4424s, 19q