۹۶ سد بزرگ کمتر از ۴۰ درصد ذخیره آب دارند

۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۱۵:۱۱ - کد خبر: 259347
۹۶ سد بزرگ کمتر از ۴۰ درصد ذخیره آب دارند

سلامت نیوز:به‌رغم بارش‌های مناسب امسال، در حالی‌که ۶۶ روز از آغاز سال آبی ۹۸-۹۷ سپری شده است، هنوز ۵۴ درصد از سدهای کشور کمتر از ۴۰ درصد آب در مخزن خود ذخیره دارند.

به‌ گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، تعداد ۱۷۸ سد بزرگ در کشور وجود دارد که براساس اعلام شرکت مدیریت منابع آب ایران از ابتدای مهرماه تا ششم آذرماه امسال، هنوز تعداد ۹۶ سد (معادل ۵۴ درصد) کمتر از ۴۰ درصد آب ذخیره شده دارند.

براساس ارزیابی صورت گرفته از میزان ورود روان‌آب‌ها به سدهای کشور در آذرماه سال جاری، ۵.۶۱ میلیارد متر مکعب میزان ورودی به مخزن سدهای کشور در سال آبی ۹۸-۹۷ بوده که نسبت به سال آبی ۹۷-۹۶ از رشد ۱۰۵ درصدی برخوردار بوده است.

بر همین اساس، حجم ذخیره مخازن سدها در سال آبی ۹۸-۹۷ به میزان ۲۱.۹۴ میلیارد مترمکعب گزارش شده که در مقایسه با سال قبل ۵ درصد افزایش یافته است.

در همین راستا چندی پیش نیز هدایت فهمی - معاون دفتر برنامه‌ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو - به ایسنا گفت: علی‌رغم این‌که پاییز امسال شاهد افزایش بارندگی‌ها در ایران هستیم، اما به‌دلیل این‌که خشکسالی ایران از ۱۵ سال پیش نهادینه شده، نمی‌توان به بهبود وضعیت خشکسالی امید داشت و باید گفت که افزایش بارندگی در پاییز یک سال، به‌معنای سال آبی پربار نیست، ممکن است در زمستان و بهار شاهد کمبود بارندگی‌ها در ایران باشیم.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.10936s, 18q