چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
کد خبر: 262137

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر، تغذیه نامناسب و مصرف زیاد قند، نمک و چربی است، تصریح کرد: مطالعات انجام شده نشان داده که با رعایت تغذیه مناسب تا 80 درصد دیابت، 50 درصد بیماری‌های قلبی- عروقی و 30 تا 40 درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری است.

تغذیه نامناسب = ابتلا به بیماری‌های غیرواگیر

سلامت نیوز:معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر، تغذیه نامناسب و مصرف زیاد قند، نمک و چربی است، تصریح کرد: مطالعات انجام شده نشان داده که با رعایت تغذیه مناسب تا 80 درصد دیابت، 50 درصد بیماری‌های قلبی- عروقی و 30 تا 40 درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از  ایسنا، فرزام بیدارپور درجلسه هماهنگی نهمین پویش ملی تغذیه سالم که در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، اظهار کرد: هدف از برگزاری و اجرای پویش، بیماری‌های غیرواگیر است چرا که مهم‌ترین علت مرگ و میر در کشور به شمار می‌رود به طوری که 82 درصد بار بیماری‌ها در ایران به بیماری‌های غیرواگیر اختصاص دارد. 

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر، تغذیه نامناسب و مصرف زیاد قند، نمک و چربی است، تصریح کرد: مطالعات انجام شده نشان داده که با رعایت تغذیه مناسب تا 80   درصد موارد دیابت، 50 درصد بیماری‌های قلبی عروقی و 40-30 درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری است .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با بیان اینکه یکی از اقدامات مهم در کاهش بروز بیماری‌های غیرواگیر ترویج فرهنگ تغذیه سالم است، گفت: در این راستا دفتر بهبود تغذیه جامعه، در جهت ارتقاء سواد تغذیه‌ای جامعه، هر ساله اقدام به برگزاری پویش ملی آموزش همگانی تغذیه در سراسر کشور برگزار می‌کند.

بیدارپور بیان کرد: امسال همچون سنوات گذشته نهمین پویش ملی تغذیه سالم با تأکید بر شعار " از امروز با تغذیه سالم برای فردایی با سلامتی شروع کنیم از تاریخ 20 دی تا 30 دی ماه با همکاری تمام ارگان‌ها برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در استان کردستان با اهدافی از جمله ارتقاء آگاهی، نگرش و عملکرد مردم جامعه درخصوص کاهش مصرف قند، نمک و چربی،   افزایش آگاهی سیاستگذاران و مسئولان مرتبط با سلامت تغذیه‌ای جامعه، برگزار خواهد شد.برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha