اختلال هورمونی در خانم‌ها علائمی دارید که با برطرف کردن آنها می‌توانید این عارضه را درمان کنید. حوزه کیلینیک در نظر دارد مهم‌ترین مسائل بهداشتی و درمانی که خانم‌ها باید بدانند را در اختیار آنها قرار دهد.

شایع‌ترین علائم اختلال هورمونی که از آنها بی‌خبرید

سلامت نیوز:اختلال هورمونی در خانم‌ها علائمی دارید که با برطرف کردن آنها می‌توانید این عارضه را درمان کنید.  حوزه کیلینیک در نظر دارد مهم‌ترین مسائل بهداشتی و درمانی که خانم‌ها باید بدانند را در اختیار آنها قرار دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،هورمون‌ها مواد شیمیایی هستند که غدد سیستم غدد درون ریز تولید می کنند، هورمون ها از طریق جریان خون به بافت ها و اندام ها می‌روند و پیام هایی مغز را به اندام ها می رسانند که چه باید بکنند و چه زمانی باید چه اقدامی انجام دهند.

هورمون ها برای تنظیم بیشتر فرآیندهای بدن انسان مهم هستند، بنابراین بر هم خوردن تعادل هورمونی می تواند طیف گسترده ای از اعمال بدن را تحت تاثیر قرار دهد.شایع ترین علائم و علل اختلال هورمونی که از آنها بی خبرید

هورمون ها به تنظیم برخی اعمال مهم بدن کمک می کنند که به مهمترین آنها اشاره می کنیم.

سوخت و ساز بدن و اشتها

ضربان قلب
 چرخه خواب
 چرخه تولید مثل و عملکرد جنسی
 رشد و توسعه بافت و اندام ها

خلق و خو و استرس
  دمای بدن

مردان و زنان به طور یکسان می توانند تحت تاثیر برهم خوردن تعادل هورمون‌هایی چون  انسولین، استروئید، هورمون رشد و آدرنالین قرار گیرند.زنان برهم خوردن تعادل سطح هورمون هایی چون استروژن و پروژسترون را تجربه کنند، در حالی که مردان بیشتر برهم خوردن تعادل در سطح تستوسترون را تجربه می کنند.هر کس در دوره ای برهم خوردن تعادل هورمونی را تجربه می کند و این زمانی اتفاق می افتد که غدد درون ریز درست کار نکنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =