سلیمی تاکیدکرد:

لزوم پوشش ۱۰۰ درصدی داروهای بیماران مزمن وسرطانی

۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۶:۰۴ - کد خبر: 273845
لزوم پوشش ۱۰۰ درصدی داروهای بیماران مزمن وسرطانی

سلامت نیوز:نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه اقشارکم درآمد جامعه توان تهیه دارو از بخش خصوصی را ندارند،گفت: هزینه های غیرضروری کشور درسال ۹۸ حذف و برای تامین داروی بیماران مزمن و سرطانی هزینه شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت،اصغر سلیمی درباره گرانی دارو در بخش خصوصی،گفت: تامین ارزان قیمت یا رایگان دارو برای بیماران مزمن و سرطانی در دستور کار وزارت بهداشت ودرمان قرار بگیرد اما متاسفانه دهکهای کم درآمد جامعه دغدغه تامین داروهای گران قیمت را دارند.

چترحمایتی دولت بر روی بیماران سرطانی ومزمن گسترش یابد

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه چترحمایتی دولت بر روی بیماران سرطانی ومزمن گسترش یابند تصریح کرد: بیماران سرطانی تنها می بایست برای مبارزه با بیماری سرطان تلاش کنند و دغدغه ای مالی را به دولت بسپارند بنابراین از دولت انتظار داریم که در سال98 بیماران سرطانی دغدغه تامین دارو را نداشته باشند.

لزوم پوشش 100 درصدی هزینه های دارویی بیماری های مزمن وسرطانی

وی با بیان اینکه پوشش 100 درصدی بیمه ای، داروهای بیماران مزمن وسرطانی راهکاری اساسی برای دلگرمی بیماران به ادامه روند درمان است افزود: هزینه های غیر ضرور کشور درسال 98 حذف و برای تامین دارویی بیماران سرطانی اختصاص یابد و اگر بطور واقع بینانه بخواهیم بررسی کنیم، واضح است که بیماران سرطانی در دهک اقتصادی ضعیف و متوسط جامعه توان پرداخت هزینه های درمان بیماری سرطان را نخواهند داشت.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه اقشار کم درآمد جامعه توان تهیه دارو از بخش خصوصی را ندارند یادآور شد: تکاپوی بیمار برای تهیه دارو با توجه به شرایط اقتصادی موجود اخلاقی نیست، بنابراین الزامی است که دولت در این راستا چاره ای اتخاذکند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.30365s, 19q