دانشمندان به اسرار افزايش طول عمر انسان پي ‌بردند

۱۳۸۵/۱۰/۰۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 276
دانشمندان به اسرار افزايش طول عمر انسان پي ‌بردند

مطالعات اخير نشان داده است موش‌هايي كه دماي بدن آنها از حد معمول دماي بدن اين جانور كاهش پيدا مي‌كند، بيشتر عمر مي‌كنند.

همچنين دانشمندان هم اكنون در حال بررسي و مطالعه بر روي فاكتورهاي مهمي از قبيل آسيب به سلول‌ها و بافت‌هاي از جانب مواد شيمياي بيش فعال موسوم به راديكال‌هاي آزاد، التهاب‌هاي مزمن، محدوديت در تعداد دفعات تقسيمات سلول‌هاي بدن و يا كند شدن اين فرايند و تخريب بافت‌ها در اثر مصرف قند در طول دوران زندگي هستند.

دكتر رابرت باتلر، رئيس و مدير اجرايي مركز بين‌المللي طول عمر دراين زمينه خاطر نشان كرد: تمام اين فاكتورها در اين لحظه فقط در حد تئوري بررسي شده‌اند هرچند كه برخي از علوم از هر يك از اين تئوري‌ها حمايت مي‌كنند.

علاوه بر اين دانشمندان دريافته‌اند كه مي‌توانند با محدود كردن مقدار مصرف مواد غذايي در حيوانات طول عمر آنها را افزايش دهند.

در اين پژوهش ها مشخص شد كه كاهش 30 درصدي مصرف كالري در موش‌ها و موش‌هاي صحرايي طول عمر اين جانوران را تا يك سوم افزايش مي دهد.

به علاوه اين دانشمندان دريافته‌اند كه دست‌كاري كردن برخي از ژن‌ها در حيوانات آزمايشگاهي نيز طول عمر اين جانوران را افزايش داده است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.76853s, 18q