یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت آب‌وهوایی چند روز آینده پرداخت.

کاهش ۵ تا ۱۰ درجه‌ای دمای هوا طی چند روز آینده

سلامت نیوز:یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت آب‌وهوایی چند روز آینده پرداخت.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،امین حسین نقشینه  در خصوص وضعیت آب‌و هوایی چند روز آینده کشور گفت: امروز بعد از ظهر در استان سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان انتظار رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد را داریم.


وی ادامه داد: از بعد از ظهر فردا تا دوشنبه در ساعات عصر و اوایل شب در برخی مناطق استان‌های ساحلی دریای خزر بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.


این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: از بعد از ظهر شنبه و روز یکشنبه در نقاط شمالی استان‌های آذربایجان غربی و شرقی رگبار باران و گاهی رعد و برق همراه با وزش باد رخ می‌دهد و همین وضعیت یکشنبه شب و دوشنبه برای استان‌های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پبش بینی می‌شود.


نقشینه با بیان اینکه  دمای هوا از فردا در نوار شمالی کشور و دامنه‌های جنوبی البرز ۵ تا ۱۰ درجه کاهش پیدا می‌کند، بیان کرد: طی ۵ روز آینده در نوار شرقی کشور وزش باد شدید و شدت گرفتن با‌های ۱۲۰ روزه اتفاق می‌افتد که موجب خیزش گرد و غبار، کاهش دید و کیفیت هوا در منطقه شرق و جنوب شرق به ویژه زابل می‌شود.


وی ضمن اشاره به اینکه امروز و فردا خلیج فارس مواج و متلاطم است، اظهار کرد: ارتفاع موج برای مناطق مرکزی و شمالی خلیج فارس بین یک ونیم تا دو نیم متر پیش بینی می‌شود.


این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه پیشینه دمای رشت امروز ۳۲، فردا ۳۰ و پس فردا به ۲۴ درجه سانتی گراد می‌رسد، اضافه کرد: از بعد از ظهر امروز تا شنبه دریای خزر مواج و متلاطم است.


نقشینه اشاره کرد: پیشینه دمای مشهد امروز ۳۸ درجه است، اما شنبه و یکشنبه به ۳۲ و ۳۱ درجه کاهش پیدا می‌کند و همچنین دمای هوای پایتخت امروز ۳۷، فردا ۳۵ و شنبه و یکشنبه ۳۳ درجه است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =