اختصاص 75 ميليارد تومان براي پرداخت ديه هموفيلي‌ها و حمايت از بيماران خاص

۱۳۸۶/۰۲/۰۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2986
اختصاص 75 ميليارد تومان براي پرداخت ديه هموفيلي‌ها و حمايت از بيماران خاص

به گزارش فارس ، صبح امروز كامران باقري لنكراني در حاشيه سمينار رتبه بندي دانشگاه‌هاي كشورهاي عضو سازمان كنفرانس اسلامي در جمع خبرنگاران ضمن اعلام اين خبر درباره رتبه‌بندي دانشگاه‌هاي وابسته به وزارت بهداشت افزود: رتبه بندي دانشگاه‌هاي وابسته به وزارت بهداشت از چند سال پيش با بيش از 190 معيار در بخش آموزشي و 70 معيار در بخش پژوهشي آغاز شده است در بخش پژوهش رتبه بندي دانشگاه‌ها تا كنون چهار نوبت و در بخش آموزش سه نوبت انجام شده و نوبت بعدي در حال برنامه ريزي است.
وي با تاكيد بر اين‌كه رتبه‌بندي دانشگاه‌ها رقابت مثبتي را بين دانشگاه‌ها ايجاد كرده است، گفت: در حال حاضر در دنيا 20 جا رتبه بندي دانشگاه‌ها را انجام مي‌دهند كه انتقادات بسياري به آنها وارد است.
وزير بهداشت با اشاره به اين‌كه كشورهاي اسلامي خواستار رتبه‌بندي دانشگاه‌ها بر اساس معيارهاي خودشان هستند، اظهار كرد: رتبه‌بندي دانشگاه‌ها به سيستم آموزشي جهت‌گيري مي‌دهد ضمن اين‌كه دانشگاه‌هاي جايگاه خودشان را نيز مي‌بينند و ديگران نيز از جايگاه مقايسه‌اي هر دانشگاه با ساير دانشگاه‌ها مطلع مي‌شوند.

* بيماري تب خرگوشي مهار شده است

وزير بهداشت درباره بيماري تب خرگوشي گفت: اين بيماري از طريق تماس با خرگوش منتقل مي شود و به همين دليل اسم آن را تب خرگوشي گذاشته‌اند.
وي درباره علايم اين بيماري اظهار كرد: اين بيماري به صورت‌هاي مختلفي مي‌تواند بروز كند يكي از علايم آن با تب است و شبيه حسبه، نوع ديگر به صورت منطقه‌اي بزرگ شدن غدد لنفاوي است و نوع علايم شايع ديگر اين بيماري درگير كردن قسمت حلق و راه‌هاي تنفسي است.
باقري لنكراني با اشاره به اين‌كه اين بيماري در كشور ما پيش از اين هم گزارش شده بود اما بسيار محدود و در نقاط خاصي بود، گفت: در اتفاقي كه اخيرا در سيستان و بلوچستان افتاد عده‌اي به صورت قاچاق و بدون رعايت موازين و استانداردهاي كشور، دام وارد كرده بودند و دام وارد شده آلوده بود.
وي ادامه داد: ارجاع اوليه بيماران با تاخير بود و به همين دليل گروهي كه اول بيمار شدند كه حدود 8 نفر بودند فوت كردند، اما وزارت بهداشت با هماهنگي ساير مراجع به خصوص استانداري سيستان و بلوچستان بيماريابي فعال را انجام داد و حدود 30 نفري را كه آلوده شده بودند ، درمان كرد ضمن اين‌كه دام‌هاي آلوده شناسايي شد و سمپاشي حشراتي هم كه مي‌توانستند باعث انتقال بيماري باشند انجام شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.67897s, 18q