توصیه های یک کارشناس تغذیه:

اگر به لاکتوز شیر حساسیت دارید، ماست بخورید

۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۱:۳۶ - کد خبر: 300982
اگر به لاکتوز شیر حساسیت دارید، ماست بخورید

سلامت نیوز:گیسو شریفی کارشناس تغذیه در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز،‌گفت:« مصرف روزانه لبنیات ضرورت دارد اما متاسفانه برخی افراد به دلیل اینکه تصور می کنند لبنیات طبع سردی دارد از مصرف آن خودداری می کنند که باید توهم سردی لبنیات از جمله ماست را از ذهن مردم دور کنیم. بیماران زیادی به ما مراجعه می کنند که اکثرا به شدت دچار کمبود کلسیم هستند و می گویند ماست یا شیر سردی است و به ما نمی سازد.»


وی در ادامه گفت:« اینکه تشخیص داده می شود برخی از گروه های غذایی سردی یا گرمی هستند مخالفتی با این مسئله ندارم هرچند که با آن موافق هم نیستم و در بسیاری از موارد این مسئله صدق نمی کند. اینکه دانشمند بزرگ ابوعلی سینا طبایع را دسته بندی کرده که برخی طبع سرد دارند، برخی طبع گرم دارند، برخی بلغمی و برخی صفراوی هستند با این مخالفتی ندارم و کار بسیار ارزشمندی بوده اما اینکه افرادی با دانش اندک بیایند از این طبقه بندی سوءاستفاده کنند به شدت با این قضیه مخالف هستم. متاسفانه برخی با دو ماه یا سه ماه گذراندن دوره طب سنتی و با سواد پایین به خودشان اجازه می دهند وارد حیطه درمان شوند.»


شریفی در ادامه گفت:« در افرادی که دچار آسیب های مغزی و بیماری های اعصاب می شوند پزشکان داروهایی تجویز می کنند که فرد را خواب آلود می کند و باید ساعات طولانی تری به مغز و اعصاب خود استراحت بدهند. در مورد مواد غذایی هم ما چنین واکنش های شیمیایی و بیوشیمیایی داریم که این واکنش ها منجر به یکسری حالت ها در فرد می شود اما اینکه عامیانه بگوییم همه سردی ها بد است و همه گرمیجات خوب است این تشخیص غلطی است.»


وی با ذکر مثالی گفت:« بیماری مراجعه کرده بود که به دلیل اینکه دچار سردی می‌شده به صورت مداوم از مواد غذایی با طبع گرم استفاه می کرده و دچار سکته مغزی شده است. یکی از افراد مدعی طب سنتی و مداخله گر در امر درمان به وی گفته بود که سردی برایت خوب نیست گرمیجات مثل عسل و زنجبیل بخور در حالی که عسل باعث فعالیت مغزی شدیدتری می شود و اکسیداسیون بالاتری ایجاد می کند و این فرد را در خطر نقص عضو قرار می دهد یعنی اعصابش ترمیم نمی شود و فلجی که در بدنش ایجاد شده ماندگار می شود. متاسفانه دو ماه یا سه ماه دوره دیدن در طب سنتی باعث اجازه دخالت عوام در امر درمان شده است و تشخیص و تجویزهای غلط انجام می دهند.»


وی درباره مقایسه میزان کلسیم شیر و ماست گفت:« شیر در اثر یکسری فعالیت های تخمیری تبدیل به ماست می شود. ماست همان پروتئین ها و کلسیم شیر را دارد اما قابلیت جذب کلسیم ماست نسبت به شیر اندکی کمتر است. در شیر ما ۱۳ درصد کلسیم یونیزه داریم و ۴۰ درصد کلسیم متصل به پروتئین داریم. کلسیم یونیزه یعنی حالت بسیار فعال و قابل تحرک بسیار بالا در این ماده غذایی کلسیم وجود دارد که این قدرت اتصال بالا باعث می شود هیچ چیزی جلودار جذب و ورود آن به داخل خون نشود ولی ۴۰ درصد کلسیمی که متصل به پروتئین است یک روند کندتری را طی می کند که آن هم نسبت به کلسیم گیاهی بسیار قوی تر است یعنی حالت ۵ به ۳ است. »


وی در ادامه گفت:« برخی می گویند اگر ماست بخوریم سردی مان می شود این ربطی به مصرف ماست ندارد بلکه مواد غذایی جانبی باعث حساسیت های غذایی می شوند و واکنش های تحریکی یا عدم پذیرش نسبت به بعضی مواد غذایی دیگری ایجاد می کنند بنابراین اگر افراد با مصرف ماست دچار مشکل می شوند باید به مشاور و کارشناس تغذیه مراجعه کنند که اگر نقص آنزیمی دارند یا یک اختلال تغذیه ای ناشی از حساسیت های غذایی برای برخی از انواع پروتئین های گیاهی دارند این نقص ها را تشخیص داده و درمان شود. بعد از برطرف کردن نقص آنزیمی در فرد می بینیم تمام مواد غذایی که فرد قبلا نسبت به آن واکنش منفی نشان می داد دیگر چنین نیست.»


وی خاطرنشان کرد:« ضرورت دریافت لبنیات به این دلیل است که نیاز روزانه ما به لبنیات بین ۹۰۰ تا ۱۵۰۰ میلی گرم بر حسب قدرت استخوان بندی افراد است این توده استخوانی تا ۲۰ سالگی رشد طولی و قطری دارد و از ۲۰ سالگی تا ۳۰ سالگی فقط رشد قطری دارد که این بانک کلسیم ما است برای زندگانی پس از ۳۰ سالگی تا پایان عمر حالا اگر در طول دوران رشد و بعد از آن برای تحکیم استخوان ها ذخیره خوبی از کلسیم نداشته باشیم ما با پوکی استخوان ، پیری زودرس ، شکستگی های متعدد و نرمی استخوان روبرو خواهیم شد.»


وی گفت:« اگر کسی دچار عدم تحمل لاکتوز شیر است می تواند از ماست استفاده کند. ماست جایگزین خیلی خوبی در مواردی است که فرد دچار عدم تحمل لاکتوز شیر است. لاکتوز قند شیر است که برخی افراد آنزیم آن را در بدن خود ندارند که ممکن است از نوزادی به طور ژنتیکی این آنزیم را در بدن نداشته باشند که یک نقص آنزیمی است اما برخی این آنزیم را در بدن داشته اند ولی بعد از دو یا سه سالگی چون شیر مصرف نکرده اند بدن این افراد دیگر این آنزیم را تولید نمی کند که با مراجعه به کارشناس تغذیه می توانند تحت درمان قرار گیرند.»


وی در پایان گفت:« امیدوارم شرایطی برای افراد ایجاد شود که بتوانند به راحتی به مشاوره تغذیه دسترسی داشته باشند و نظام درمانی ما همان طور که علم اثبات کرده است تغذیه را در خط اول درمان قرار دهد با این کار هزینه های درمان به شدت پایین می آید و از بسیاری از بیماری های پیشگیری می شود و بسیاری از بیماری ها به سادگی درمان می شوند.»


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.14211s, 19q