2 زانو و 4 زانو نشينيد

۱۳۸۶/۰۲/۱۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3038
2 زانو و 4 زانو نشينيد
دكتراصولي ارتوپد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: صحيح نشستن و صحيح برخواستن تاثير مهمي در جلوگيري از ساييدگي و آرتروز زانو دارد.
وي گفت: آرتروز و ساييدگي زانو در ميان زنان بيشتر از مردان است و با توجه به اينكه  عوامل روحي و رواني در افزايش دردهاي مفصلي تاثير گذارند، يكي از علل افزايش دردهاي مفصلي در زنان عوامل روحي است. همچنين افراد مجرد و يا مطلقه بيشتر دچار آسيب‌هاي زانو مي شوند.
وي در مورد كاهش دردهاي زانو و مفاصل تاكيد كرد: افراد مسن كه از درد زانو رنج مي برند، بهتر است از عصا استفاده كنند،‌ چرا كه عصا 50 درصد فشار را كم مي كند و توصيه مي شود عصا طرف مقابل زانويي كه درد مي كند يا آسيب ديده است گرفته شود.
وي گفت: درمان هاي دارويي و جراحي زانو در موارد شديد از درمان هاي ضروري هستند در عمل جراحي زانو، رويه مفصل تعويض شده و در واقع مفصل مصنوعي براي فرد گذاشته مي شود كه درد را تا حد زيادي كاهش مي دهد.
وي گفت: به دنبال آرتروز و ساييدگي زانو كه منجر به بي تحركي و ناتواني در فرد مي شود، افسردگي‌هاي ناشي از بي تحركي، در فرد شدت مي يابد كه با برطرف كردن مشكل زانو و آسيب‌هاي آن اين مشكلات نيز برطرف مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.7252s, 18q