مراقب باشید با ورزش چاق نشوید!

۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۴:۵۳ - کد خبر: 310802
مراقب باشید با ورزش چاق نشوید!

سلامت نیوز: اگر امیدوارید که با ورزش لاغر شوید، کارشناسان پیشنهاد کرده‌اند قبل از شروع تمرین، برنامه‌ریزی کنید که چه خوراکی‌هایی را بعد از تمرین بخورید، در غیر این صورت وسوسه پرخوری شما را چاق می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از همشهری آنلاین، دانشمندان دانشگاه فنی مونیخ (TUM) و دانشگاه نبراسکا تحقیقی را انجام دادند که تأثیر ورزش بر تصمیمات فرضی راجع به مقدار غذایی را که فرد می‌خواهد بعد از تمرین بخورد، بررسی کرد و دریافتند که ورزش‌های شدید می‌تواند ولع افراد برای مصرف غذاهای ناسالم را افزایش دهد.

فعالیت بدنی شدید، منجر به افزایش ولع برای مصرف فوری غذا بعد از ورزش و تا ۳۰ دقیقه بعد می‌شود. پروفسور کهلر، استاد و سرپرست گروه پژوهش، گفت: "بر اساس این مطالعه، ما برای اولین بار توانستیم نشان دهیم که ویژگی‌های خاصی مانند مقدار و فوریتی که فرد میل به مصرف غذا پیدا می‌کند، در طول فعالیت بدنی تغییر می‌کند. نتایج واقعی نشان می‌دهد که انجام ورزش بدنی می‌تواند افرادی را که ورزش می‌کنند، فریب دهد تا بعد از جلسه تمرین با سرعت بیشتری مقادیر زیادی غذا بخورند. "


برای مطالعه مذکور، تیم تحقیق ۴۱ شرکت‌کننده سالم بین ۱۹ تا ۲۹ سال را استخدام کرد. آن‌ها به طور تصادفی یا در یک جلسه تمرین ۴۵ دقیقه‌ای با فشار بالای دوچرخه سواری، این پژوهش را انجام دادند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
15.69535s, 19q