چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۱
کد خبر: 311859

یک مطالعه علمی نشان داده است که مدیتیشن به جای استفاده از دارو‌های مسکن، می‌تواند راهی برای از بین بردن درد باشد.

رهایی از درد‌ها بدون داروی مسکن!

سلامت نیوز:یک مطالعه علمی نشان داده است که مدیتیشن به جای استفاده از دارو‌های مسکن، می‌تواند راهی برای از بین بردن درد باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حدود ۱۰۰ میلیون آمریکایی از درد مزمن رنج می‌برند و این درد سالانه نزدیک به ۶۰۰ میلیارد دلار برای کشور هزینه دارد.


به گزارش رأی الیوم،از طریق مطالعه‌ای جدید، محققان درصدد یافتن راهی غیر از دارو برای تسکین درد برآمدند و از این رو قابلیت مدیتیشن برای کاهش درد را بررسی کردند.


این مطالعه ۷۸ فرد سالم را هدف قرار داد و طی آن داروی نالوکسان که برای جلوگیری از اثر مواد افیونی برای کاهش درد یا دارونما استفاده می‌شود، به آنها تزریق شد. این افراد به سه گروه درمانی به شرح زیر تقسیم شدند:


گروه اول به مدیتیشن پرداختند و داروی نالوکسان را مصرف کردند.


گروه دوم به مدیتیشن پرداختند و از دارونما استفاد کردند.


گروه سوم به مدیتیشن نپرداختند و از دارونما استفاده کرد.


بخشی از پوست شرکت کنندگان برای احساس درد در معرض دمای بسیار بالایی قرار گرفت و آن‌ها دریافتند که شرکت کنندگان در گروه اول، حدود ۲۴ ٪ میزان درد آن‌ها کاهش یافت.


نتایج این مطالعه نشان داد مدیتیشن این قابلیت را دارد که بدون استفاده از مسکن، درد را کاهش دهد. مدیتیشن این کار را با استفاده از مسیر‌ها و روش‌های متفاوت با روش‌های مسکن انجام می‌دهد؛ به این معنی که مدیتیشن از طریق مواد افیونی و مخدر باعث کاهش درد نمی‌شود.


محققان متذکر شدند که درد در گروه دوم که مدیتیشن انجام دادند و از دارونما استفاده کردند، به میزان ۲۱ درصد کاهش یافت در حالی که شرکت کنندگانی که مدیتیشن نکردند با افزایش احساس درد مواجه شدند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha