دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱
کد خبر: 312997

زبان عشق به ما می آموزد که چطور می­ توانیم با وجود چالش­ ها، تعارضات و مشغله ­های روزمره ، رابطه ­مان را عاشقانه و شاد پیش برده و عشق ورزیدن را فراموش نکنیم؟

زبان عشق شریک زندگی تان را بشناسید !

سلامت نیوز: زبان عشق به ما می آموزد که چطور می­ توانیم با وجود چالش­ ها، تعارضات و مشغله ­های روزمره ، رابطه ­مان را عاشقانه و شاد پیش برده و عشق ورزیدن را فراموش نکنیم؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از very well mind، به عقیده دکتر گری چاپمن، مشاور ازدواج و خانواده، عاشق شدن آسان است، اما عاشق ماندن یک چالش واقعی است . وی سال­ ها با بررسی زوجین و مشکلات آن ­ها به پنج زبان کلی عشق رسیده است که دانستن این زبان ­ها یکی از ساده ­ترین راه­ ها برای ابراز عشق و بهبود روابط زوجین است.

زبان عشق شما ممکن است با زبان عشق همسرتان متفاوت باشد ، همانند تفاوت زبان چینی با فارسی ؛ اگر زبان همسر شما چینی باشد ، هر چقدر به زبان فارسی به او ابراز عشق کنید او متوجه نشده و در نهایت در عشق ورزیدن به یکدیگر با مشکل مواجه می شوید . زبان عشق منحصر به فرد بوده ، ریشه در کودکی انسان دارد و مبتنی بر ساختار روانی فرد شکل می گیرد .

زبان عشق شما چیست؟ تا چه حد نسبت به زبان عشق خودتان و همسرتان شناخت دارید؟


پنج زبان اصلی عشق


1- کلام تأیید آمیز

این زبان برای تایید ، تشویق ، ستایش ، قدردانی و ابراز محبت استفاده می ­شود ؛  وقتی زبان اصلی عشق کسی تعریف و تمجید باشد ، او از کلام محبت آمیز و تشویق کننده لذت برده و شما می­ توانید با ستایش و تایید او ، عشق و دوست داشتن خود را به او یادآوری کنید.


2- اختصاص زمان

این زبان در مورد اختصاص دادن وقت و توجه بی ­اندازه است ؛ هنگامی که با شریک زندگی ­تان وقت می ­گذرانید با او تماس چشمی برقرار کنید ، فعالانه به او گوش داده ، بدون هیچ قضاوتی همدلی کرده و عواملی که باعث حواس ­پرتی تان می شود را حذف کنید . افرادی که زبان عشقشان اختصاص زمان است ، کیفیت را به کمیت ترجیح می دهند، وقتی فعالانه حضور دارید و به آن ها توجه می ­کنید، احساس دوست داشتن و عشق را به شریکتان انتقال می­ دهید.


3- صمیمت فیزیکی

زبان عشق برخی افراد لمس فیزیکی است و این یک ابزار قوی برای تبادل عشق در زندگی زناشویی این افراد است ؛ آن ها از طریق محبت جسمانی مانند گرفتن دست یکدیگر ، احساس دوست داشته­ شدن می­ کنند.


4- ارائه خدمات

برخی افراد زبان عشقشان ارائه خدمات است ؛ برای این افراد ، رفتار بسیار موثر تر از کلام است ، وقتی برای او کار های خوبی نظیر کمک به شستن ظرف­ ها ، نگه داری از فرزندان و ... را انجام می دهید ، در واقع به دنبال کسب رضایت و ابراز عشق خود به او هستید .


5- دریافت هدیه

در برخی افراد هیچ چیز به اندازه هدیه گرفتن احساس عشق را به آن­ ها انتقال نمی دهد ؛ مهم نیست که ارزش مادی هدیه چقدر است ، چیزی که اهمیت دارد این است که شما به فکر او بوده ­اید.


و در نهایت ...

همه­ ما انسان­ ها عشق را متفاوت بیان و احساس می­ کنیم ؛ به گفته دکتر چاپمن درون هر فردی یک مخزن عاطفی وجود دارد که باید با عشق پر شود و بسیاری از بدرفتاری های همسران، ناشی از خالی بودن مخزن عشق است .

زمانی که زبان عشق یکدیگر را بشناسید ، می ­بینید که عمل کردن آن آسان است . صحبت با زبان عشقِ شریکِ زندگیتان ، نیاز به کمی تلاش و تمرین دارد و اگر هر دو متعهد بوده و به زبان عشق با هم صحبت کنید، خود را نه تنها در عشقی عمیق بلکه در رابطه ­ای شاد و پر از رضایت ، همدلی و صمیمیت خواهید یافت .

 
«به یاد داشته باشید روابط سالم متولد نمی­ شوند، بلکه با توجه و تلاش ساخته می شوند»

ترجمه از مجله ویرا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha