۷ عضو بدن که سن واقعی‎تان را نشان می‌دهد

۱۴۰۰/۰۵/۲۴ - ۱۱:۴۹ - کد خبر: 316192
۷ عضو بدن که سن واقعی‎تان را نشان می‌دهد

سلامت نیوز: شاید بعضی از ما به شکل افراطی به دنبال جوان کردن پوست خود باشیم و بیشتر تلاش خودمان را می‌کنیم تا صورت مان زیبا و شاداب به نظر برسد اما گذر زمان بالاخره خودش را نشان می‌دهد و اعضای دیگر بدن سن‌مان را فاش می‌کند.

ناخن ها

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،ناخن‌ها آینه‌ سلامت هستند. با بالا رفتن سن، سرعت رشد ناخن ها کمتر و بیشتر مستعد شکستن می شود.

آرنج ها

با بالا رفتن سن، پوست آرنج چروک و آویزان می شود. خشکی و پوسته پوسته شدن آرنج می تواند دلایل زیادی مانند سایش مداوم ناشی از مالیده شدن آرنج به لباس ها و میز داشته باشد.

قفسه سینه

اگر در سنین پایین تر روی قفسه سینه خود کک و مک داشته باشید با بالا رفتن سن بزرگ‌تر و تیره تر و تبدیل به لکه‌های قهوه ای می شود. یک نشانه دیگر پیری در قفسه سینه قرمزی و بزرگ شدن عروق خونی است.

موها

موهای شما به مرور زمان هم رنگ و هم حجم واقعی خود را از دست می‌دهد. با بالا رفتن سن گردش خون در قسمت پوست سر و دور فولیکول‌های مو کاهش می یابد و اکسیژن و ویتامین کمتری برای رشد به موها می رسد. در نتیجه موها به مرور ضخامت خود را از دست می دهد.

لب‌ها

برخی عادت‌ها مانند مصرف سیگار یا به طور کلی جمع کردن دایم لب ها می تواند در چروک شدن زودهنگام اطراف لب ها موثر باشد. خشکی لب ها لب را بیشتر مستعد پیر شدن و ترک خوردن می کند و به مرور رنگ اصلی و طبیعی آن‌ها هم کمرنگ می شود.

گودی بالای لب‌ها در زیبایی چهره زنان اهمیت بسیار زیادی دارد. هنگامی که شما جوان هستید، این گودی با وضوح بیشتری دیده می‌شود و در نتیجه زیباتر به‌نظر خواهید رسید اما با روند پیری این عنصر زیبایی هم محو می‌شود.

دست ها

دست ها یکی از اولین قسمت ها در بدن هستند که نشانه های پیری را ظاهر می سازد. با بالا رفتن سن پوست کلاژن خود را از دست می دهد و حفظ رطوبت برای آن دشوار می شود.رگ ها با بالا رفتن سن مشهودتر می شود زیرا دست بافت نرم خود را از دست می دهد.

پیشانی

یکی از نشانه‌های پیری که می‌توان سریع‌تر از بقیه موارد متوجه آن شد، صاف شدن پیشانی در میان سالی و پیری است. وقتی افراد به سمت پیری پیش می‌روند به دلیل ضعیف شدن بافت‌های چربی سطح پیشانی آن ها صاف می‌شود. البته باید بدانید که این موضوع می‌تواند بدون پدیدار شدن هر گونه چروک یا زبری همراه باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.31002s, 19q