چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳
کد خبر: 335556

سلامت نیوز:نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد: تغییر رژیم غذایی می تواند تا ۱۰ سال میزان امید به زندگی افراد را افزایش دهد.

تغییر رژیم غذایی امید به زندگی را افزایش می دهد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از  ایسنا، بیشتر افراد تمایل دارند عمر طولانی داشته باشند و اغلب گفته می شود که کلید عمر طولانی، انتخاب سبک زندگی سالم تر مانند ورزش کردن، خودداری از استعمال سیگار و عدم مصرف الکل است. اکنون نتایج مطالعات نشان می دهد که رژیم غذایی به ویژه می تواند طول عمر را افزایش دهد.

بررسی ها نشان می دهد که مصرف مواد غذایی سالم می‌تواند طول عمر را در میانسالان بین شش تا هفت سال و در جوانان حدود ۱۰ سال افزایش دهد.

در این بررسی، متخصصان داده‌های بسیاری از مطالعات انجام شده در مورد رژیم غذایی و طول عمر و همچنین داده‌های تحقیقات در زمینه "بار جهانی بیماری" را جمع آوری کرده اند.

با ترکیب این داده‌ها، آنها توانستند تخمین بزنند که چگونه میزان امید به زندگی با تغییرات مداوم در مصرف میوه، سبزیجات، غلات کامل، غلات تصفیه شده، آجیل، حبوبات، ماهی، تخم‌مرغ، لبنیات، گوشت قرمز، گوشت فرآوری شده و نوشیدنی‌های شیرین متفاوت می شود.

متخصصان سلامت توانستند یک رژیم غذایی مناسب برای افزایش طول عمر ارائه دهند و سپس آن را با رژیم غذایی غربی که بیشتر حاوی مقادیر زیادی از غذاهای فرآوری شده، گوشت قرمز، محصولات لبنی پرچرب، خوراکی های حاوی قند بالا، غذاهای آماده و میزان کمی میوه و سبزیجات است، مقایسه کردند.

بررسی ها نشان داد: رژیم غذایی مناسب شامل میزان بیشتری حبوبات، غلات کامل و خشکبار است و میزان کمی گوشت قرمز و فرآوری شده در آن وجود دارد.

به گزارش ساینس الرت، متخصصان در این مطالعه دریافتند که رعایت رژیم غذایی مطلوب از سن ۲۰ سالگی، امید به زندگی را بیش از یک دهه برای زنان و مردان آمریکایی، چینی و اروپایی افزایش می دهد. آنها همچنین دریافتند که تغییر  رژیم غذایی غربی به رژیم غذایی مطلوب در سن ۶۰ سالگی، امید به زندگی را تا هشت سال افزایش می دهد و در افراد ۸۰ ساله، امید به زندگی تقریبا سه سال و نیم بیشتر می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha