مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در راستای کاهش هزینه های دارویی آحاد جامعه، ۱۰۰ قلم دارویی که در سال گذشته افزایش قیمت یافته بود اما به دلیل نداشتن منابع بیمه ای تحت پوشش سازمان های بیمه گر پایه قرار نگرفته بود به طور کامل مورد تعهد این سازمان قرار گرفت.

۱۰۰ قلم داروی جدید تحت پوشش سازمان بیمه سلامت ایران قرار گرفت

به گزارش سلات نیوز به نقل از سازمان بیمه سلامت، محمد مهدی ناصحی افزود: در سال گذشته ۵۶۰ قلم دارو در کشور افزایش قیمت داشته اند که ۴۶۰ قلم از آنها تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و ۱۰۰ قلم همچنان بدون پوشش بیمه ای باقی ماندند. این امر باعث افزایش هزینه های پرداخت از جیب مردم شد. چرا که دریافت ۱۰۰ قلم دارو بدون پوشش بیمه ای هزینه بالایی را به دنبال داشت.   

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: با توجه به پیگیری های بعمل آمده در این زمینه از سوی سازمان بیمه سلامت ایران و همچنین قول مساعد دولت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر تامین منابع مورد نیاز سازمانهای بیمه گر پایه، از هفتم اردیبهشت ماه سال جاری قیمت این داروها با پوشش کامل بیمه ای در سامانه های سازمان بیمه سلامت ایران مورد پذیرش و اصلاح قرار گرفت و تعهدات مربوط به این داروها افزایش یافت.

وی اظهار داشت: از این به بعد بیمه شدگان در بخش بستری ۱۰درصد  و در بخش سرپایی ۳۰ درصد را به عنوان سهم بیمه شده و سازمان بیمه سلامت نیز بر اساس تعهدات خود ۹۰درصد در بخش بستری و ۷۰ درصد در بخش سرپایی را پرداخت خواهند کرد.

ناصحی تصریح کرد: امیدواریم با تامین منابع لازم بتوانیم به تدریج شاهد افزایش تعهدات بیمه ای و کاهش سهم پرداخت از جیب مردم در هزینه های سلامت باشیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =