چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸
کد خبر: 344660

معمولا یک سری باورهای غلط پزشکی در بین خانم‌ها مرسوم است که به بررسی برخی از آن‌ها پرداختیم بیماری‌های مقاربتی، علامت دارند؛بسیاری از بیماری‌های مقاربتی در واقع بدون علامت هستند.

اشتباهات سلامتی بانوان

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، زنان شاید حتی متوجه نشوند که به این بیماری‌ها مبتلا هستند. به ‌همین‌ دلیل است که آزمایش STI برای تشخیص این بیماری‌ها بسیار مهم است.


اگر خارش و ترشح دارید، باید عفونت قارچی باشد


اکثر زنان تصور می‌کنند خارش و ترشح آن‌ها به دلیل عفونت قارچی است و آن را با داروهای بدون‌نسخه درمان می‌کنند. اما این‌ها می‌توانند علایم بسیاری از مشکلات دیگر باشند. کشت‌های واژینال می‌توانند تایید کنند که چه ارگانیسمی باعث علایم می‌شود تا بهترین درمان برای شما تجویز شود.


کربوهیدرات‌ها مضر هستند


برخی از سالم‌ترین الگوهای غذایی، مانند رژیم غذایی مدیترانه‌ای، به‌طور برجسته‌ای حاوی کربوهیدرات‌های فراوانی به‌شکل غلات کامل هستند. مهم این است که از نوع مناسبی از غلات مانند غلات کامل یا کربوهیدرات‌های پیچیده موجود در گیاهان کامل استفاده کنید.


سیکل ماهانه باید ۲۸ روزه باشد


متوسط چرخه قاعدگی ۲۸ روز طول می‌کشد، اما می‌تواند بین ۲۱ تا ۳۵ روز باشد. اگر مدت زمان شما به طور مداوم کوتاه‌تر یا بیشتر از ۲۸ روز است، به این معنی نیست که مشکلی در شما وجود دارد.


قاعدگی سنگین طبیعی است


در حالی که ممکن است از نظر ژنتیکی مستعد قاعدگی سنگین باشید، این بدان معنا نیست که باید با آن کنار بیایید. حتی اگر مادر یا بستگان شما این مشکل را داشته‌اند، قاعدگی سنگین می‌تواند نشانه‌ای از مشکل باشد و باید آن را ارزیابی و درمان کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =