عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه اکثر امضا کنندگان طرح استیضاح وزیر بهداشت امضای خود را پس گرفتند، این اقدام را در جهت هم افزایی و ارتقای نظام سلامت کشور دانست.

علت پس گرفتن امضای استیضاح وزیر بهداشت/ افتتاح دانشکده های جدید قابل تقدیر است

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر،فاطمه محمدبیگی، با اشاره به پنچ هزار و ششصد پروژه عمرانی که در حوزه بهداشت و درمان در حال اجرا است، گفت: برخی از پروژه‌ها با همت وزیر بهداشت به بهره برداری رسیده و برخی هم در حال اتمام است.

وی با اشاره به افتتاح تعدادی از دانشکده‌های جدید، تصریح کرد: این اقدام وزارت بهداشت نیز قابل تقدیر است. البته انتظار داریم تغییر کتب درسی به نفع قانون جوانی جمعیت و آموزش بهورزان، ماماها و پزشکان در حوزه درمان ناباروری و حمایت از سلامت مادر و کودک در دستور کار معاونت آموزشی قرار گیرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اجرای طرح پزشکی خانواده، اجرای قانون جوانی جمعیت، توجه به رشته طب سنتی در کلینیک‌های سطح ۲ درمان ناباوری، اهتمام وزیر به حوزه ساختاری و رویکرد وی به مناطق محروم و بومی گزینی را از دیگر اقدامات خوب وزیر بهداشت ذکر کرد.

محمدبیگی به افتتاح صندوق بیماران صعب العلاج اشاره کرد و گفت: همکاری وزارت بهداشت با مجلس برای افتتاح صندوق خوب بود. شاید افتتاح این صندوق ۱۵ سال بود که انجام نمی‌شد اما در این دولت انجام شد. همچنین اجرای تعرفه پرستاری یکی از کارهای خوب وزارت بهداشت است که به دنبال مطالبه مجلس، تأکیدات رهبری و همچنین وعده رئیس جمهور مبنی بر انجام این کار در دولت سیزدهم، این کار انجام شد این در حالی بود که در دولت قبل این کار انجام نشد.

وی، اجرای بیمه همگانی و بیمه رایگان ۶ میلیون نفر را یکی دیگر از افتخارات وزارت بهداشت دانست و افزود: مسئولین وزارت بهداشت تلاش‌های شبانه روزی دارند و در این دوره، مسئولین وزارت بهداشت به خصوص شخص وزیر پرکار هستند و نیازی به استیضاح وزیر نیست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه تعدادی از امضا کنندگان طرح استیضاح وزیر بهداشت امضای خود را پس گرفتند، گفت: قطعاً نمایندگان با اطلاع از خدمات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان، نظرات خود را تغییر داده اند.

محمدبیگی با بیان اینکه اولویت ما استیضاح وزیر بهداشت نیست، تاکید کرد: پس گرفتن امضای استیضاح، گامی در جهت هم افزایی و ارتقای نظام سلامت است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha