سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، به تشریح نشست روز گذشته با موضوع بررسی کارکرد صندوق بیماران خاص و صعب العلاج پرداخت.

بیماران خاص و صعب العلاج هزینه ای در بیمارستان پرداخت نمی کنند

به گزارش سلمت نیوز به نقل از مهر، زهرا شیخی، تأسیس صندوق بیماران خاص و صعب العلاج را مدال افتخاری برای مجلس و دولت دانست و گفت: بر اساس اظهارات مسئولان مربوطه ۱۰۷ بیماری تاکنون احصا و ۵۱ بسته خدمت تعریف شده و بیماران صعب‌العلاج می‌توانند با مراجعه به بیمه سلامت لیست بیماری‌ها را دریافت کنند.

وی به تشریح نتایج نشست روز گذشته پرداخت و افزود: بر اساس اظهارات مسئولان، بیماران هزینه ای را در بیمارستان ها پرداخت نمی کنند و بیمه سلامت پرداخت می کند که در این رابطه از اقدامات مؤثر بیمه سلامت و معاونت درمان وزارت بهداشت تشکر می کنیم و امیدواریم بیماران جز رنج بیماری دغدغه دیگری نداشته باشند.

شیخی با یادآوری اینکه سال گذشته ۵ همت برای این صندوق پیش بینی شد، گفت: در بودجه سال جاری ۲ هزار میلیارد تومان به اعتبارات این صندوق افزوده شد و بودجه این صندوق ۷ همت است که بیماران در مناطق مختلف می‌توانند از طریق تماس با ۱۶۶۶ یا مراجعه به ادارات کل بیمه سلامت استان و شهرستان‌ها و ارائه فاکتورها خدماتی که تعریف شده را دریافت کنند.

وی ادامه داد: برای هر بیمار تا ۵۰ میلیون تومان هزینه درمان پرداخت می‌شود و این رقم خوبی است البته اعضای کمیسیون تاکید کردند که باید اطلاع رسانی‌ها در مورد فعالیت این صندوق افزایش یابد تا مردم به خوبی در جریان کارکرد آن قرار گیرند و همچنین با تلاش مجلس و دولت اعتبارات بیشتری را برای صندوق لحاظ و پیش بینی کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha