سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آماده‌ باش مراکز درمانی و بیمارستان‌ های سراسر کشور برای روزهای گرم پیش رو، با وجود تعطیلی سه روز پایانی هفته خبر داد.

آماده‌باش مراکز درمانی سراسر کشور

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه پیام ما ،«پدرام پاک ‌آیین» افزود: با وجود تعطیلی چهارشنبه و پنجشنبه (۱۱ و ۱۲ مرداد) به دلیل گرمای هوا و مخاطرات آن بر سلامت، به همه مراکز درمانی برای پذیرش بیماران به ویژه بیماران اورژانس و گرمازده آماده ‌باش داده شده است و همه مراکز در این ایام آماده ‌باش هستند.

وی با اشاره به نوسانات دما در روزهای اخیر و تجربه گرمای بی ‌سابقه در اغلب نقاط کشور، پیشنهاد وزارت بهداشت برای تعطیلی ۲ روز پایانی هفته برای کاهش عوارض ناشی از گرما بر سلامت را مورد اشاره قرار داد و گفت: پیشنهاد وزارت بهداشت از این جهت بود که دمای بالا بدن انسان را در حالت آسیب ‌پذیر قرار می‌دهد و در این میان گروه ‌های پرخطر از جمله بیماران، سالمندان، کودکان و مادران باردار از جمله آسیب ‌پذیرترین گروه‌ ها هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: با توجه به اقدام دولت برای تعطیلی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، توصیه اکید ما آن است که مردم در روزهای بسیار گرم پیش رو از قرار گرفتن در معرض فضای باز و هوای گرم خودداری کنند و در صورت ضرورت به خروج از منزل نیز تا حد امکان از ساعات ۱۰ تا ۱۶ از منزل خارج نشوند. پاک آیین ضمن تاکید بر نوشیدن کافی آب و مایعات و قرار گرفتن در مکان‌های خنک برای پیشگیری از گرمازدگی، از مردم خواست در صورت بروز علائم شدید گرمازدگی به اورژانس مراکز درمانی و پزشک مراجعه کنند.

«احمد اسماعیل‌زاده»، مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت نیز با بیان اینکه گرمازدگی یا حمله‌های ناشی از گرمازدگی، زمانی اتفاق می‌افتند که بدن قادر به خنک کردن مناسب خود نباشد، گفت: صرف نظر از اینکه چقدر فعال هستید، مایعات بیشتری بنوشید و برای نوشیدن صبر نکنید تا تشنه شوید.او با اشاره به نکات تغذیه‌ای که در گرمازدگی باید رعایت شود، افزود: از نوشیدنی‌های بسیار شیرین دوری کنید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha