ممکن است به اشتراک گذاشتن زمان استراحت با حیوان خانگی خود لذت بخش و آرامش بخش باشد، اما می‌تواند خطراتی را برای سلامت انسان به همراه داشته باشد.

اگر حیوان خانگی دارید این هشدار را جدی بگیرید!

به گزارش سلامت نیوز به نقل از اطلاعات آنلاین به نقل از فایندر، این روزها در بسیاری از کشورهای جهان سگ‌ها، گربه‌ها و بسیاری دیگر از گونه‌های حیوانی به اعضای خانواده تبدیل شده و افراد بسیاری زمان زیادی با این حیوانات وقت می‌گذارند. البته گفته شده این حیوانات مزایای زیادی از جمله تماس اجتماعی، فعالیت بدنی و کاهش تنهایی دارند ولی خطراتی نیز دارد که باید نسبت به آنها هشیار بود.

خیلی از خانواده‌های غربی برای حیوان خانگی خود فضایی جداگانه برای زندگی و استراحت اختصاص می‌دهند ولی بعضی نیز عادت دارند حتی زمان خواب خود را با حیوان خانگی خود به اشتراک بگذارند.

ممکن است به اشتراک گذاشتن زمان استراحت با حیوان خانگی خود لذت بخش و آرامش بخش باشد، اما می‌تواند خطراتی را برای سلامت انسان به همراه داشته باشد.

یکی از چالش های به اشتراک گذاشتن تخت خود با حیوان خانگی می‌تواند اختلال در خواب باشد.

حیوانات خانگی مهمانان ناخوانده‌ای مثل کک، کنه، و شپش همیشه همراه خود دارند که گفته شده ضدعفونی و شستشوی مداوم آنها نیز نمی‌تواند این ناخوانده‌ها را از حیوان خانگی دور کرد.

بیماری‌های انگلی و طاعون یا بیماری بزاق گربه از جمله دیگر موارد خطرناک هستند.

اشتراک گذاری تماس صمیمی با حیوانات خانگی پتانسیل افزایش واکنش های آلرژیک را افزایش می دهد. همچنین صدمات جزئی و غیرعمدی مانند خراش ممکن است رخ دهد. تماس با گرد و غبار و شوره موی حیوانات خانگی در مجاورت نزدیک می تواند طولانی شود. این ماده همچنین می تواند در محیط انباشته شود و به طور بالقوه خطر واکنش های آلرژیک را افزایش دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha