آزمون استخدامی برای جذب ۲۸ هزار معلم در پایان هفته برگزار می‌شود و منابع آزمون استخدامی در سه بخش عمومی، اختصاصی و تخصصی قابل تفکیک است.

آزمون استخدامی برای جذب ۲۸ هزار معلم در پایان هفته + دانلود منابع

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر؛ قرار است این هفته و در روز جمعه آزمون استخدامی آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی برگزار شود. این دومین بار در طول یک سال گذشته است که آزمون استخدامی جذب آموزگار ابتدایی و استثنایی برگزار می‌شود و قرار است حدود ۲۸ هزار نفر در آزمون استخدامی ۱۸ اسفند برای آموزگاری جذب شوند.

همچون آزمون قبلی در اردیبهشت، این آزمون نیز در سه حیطه عمومی، اختصاصی و تخصصی پیش‌بینی شده است.

در حیطه عمومی موضوعات کلان تربیتی و تعلیم و تربیت اسلامی، تاریخ و فرهنگ تمدن، خدمات متقابل ایران و اسلام، طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن، دانش سیاسی و اجتماعی و توانایی‌های عمومی ذهنی سنجیده خواهد شد.

در حیطه اختصاصی روش‌ها و فنون تدریس، روانشناسی تربیتی، روانشناسی رشد و اختلالات یادگیری مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. همچنین داوطلب لازم است در این بخش به سوالات مربوط به اسناد بالادستی همچون سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و آئین‌نامه اجرایی مدارس، مصوب سال ۱۴۰۰ شورای عالی آموزش و پرورش پاسخ دهد.

و در حیطه تخصصی نیز مفاهیم پایه متون و روش‌های یاددهی دوره ابتدایی برای دروس قرآن و هدیه آسمانی، ریاضی، علوم تجربی، متون و آموزش فارسی و مطالعات اجتماعی ارزیابی می‌شوند.

راهنمای معلم قرآن، نهج‌القرآن راهنمای معلم قرآن اول تا ششم ابتدایی، راهنمای معلم هدیه‌های آسمانی، کتاب راهنمای معلم هدیه‌های آسمانی (پایه سوم)، کتاب راهنمای معلم هدیه‌های آسمانی (پایه ششم)

کتاب راهنمای معلم ریاضی اول و ششم، کتاب راهنمای معلم علوم تجربی دوم و چهارم و ششم، کتاب راهنمای معلم فارسی اول و چهارم و ششم، و کتاب راهنمای معلم اجتماعی پنجم و ششم ابتدایی منابع داوطلبان برای شرکت در آزمون در حیطه تخصصی هستند.

سوالات آزمون برای همه داوطلبان در حیطه عمومی یکسان خواهد بود و داوطلبان ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی از هر رشته تحصیلی که در آزمون شرکت کرده‌اند؛ لازم است در بخش اول آزمون به این سوالات پاسخ دهند.

منابع اصلی آزمون در حیطه عمومی بدین شرح است که می‌توانید دریافت کنید.

بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

کتاب تعلیم و تربیت شهید مطهری

کتاب خدمات متقابل ایران و اسلام شهید مطهری

سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

رویکردهای آموزشی

جزوه صعود ۴۰ ساله و دستاوردهای انقلاب اسلامی

کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن نوشته مقام معظم رهبری

وصیت‌نامه امام خمینی

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha