یک پژوهش جدید پزشکی نشان داد

افراد غمگین 21 بار بیشتر در معرض حمله قلبی هستند

۱۳۹۰/۱۱/۱۹ - ۱۵:۴۶ - کد خبر: 42283
افراد غمگین 21 بار بیشتر در معرض حمله قلبی هستند
سلامت نیوز : یک پژوهش پزشکی جدید در آمریکا نشان می‌دهد افراد بسیار ناراحت و غمگین که یکی از عزیزان خود را از دست داده اند، 21 بار بیشتر از دیگران در معرض حملات قلبی قرار دارند.
 
به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ، پژوهشگران دانشگاه هاروارد آمریکا در پژوهش پزشکی خود دریافتند افرادی که به خاطر از دست دادن یکی از عزیزان خود دچار غم و اندوه شده‌اند، 21 بار بیشتر از دیگران در معرض حملات قلبی قرار دارند.

این پژوهشگران گفتند: این افراد غمگین ابتدا دچار خستگی و سپس از دست دادن اشتها و افزایش سطح کورتیزول می‌شوند که خطر ابتلا به حملات قلبی را افزایش می‌دهد.

این پژوهشگران افزودند: فشار عصبی شدید، کم شدن استراحت، کم خوابی و فراموش کردن مصرف داروهای روزمره، سلامت بازماندگان را در روزهای عزاداری با خطر زیادی روبه‌رو می کند.

به گفته این پژوهشگران، خطر ابتلای بستگان به حملات قلبی در روز اول مرگ یکی از عزیزان آنها 21 برابر بیشتر از حد معمول و در هفته اول 6 برابر بیشتر از حد معمول است.

این پژوهش که روی شماری از بیماران دچار حملات قلبی انجام شد، نشان داد اکثر آنها دچار شوک های روانی شدید شده‌اند که مهمترین آن از دست دادن یکی از نزدیکان نظیر همسر یا فرزند در مدت یک تا 6 ماه قبل از ابتلا به حملات قلبی بوده است.

پژوهشگران گفتند: فشار روانی و اندوه شدید ضربان قلب و فشار خون را بالا می‌برد و باعث بروز لخته خونی در رگ‌ها و وقوع حملات قلبی و سکته شود.

به گفته این پژوهشگران، فشار روانی و اندوه شدید همچنین باعث احساس درد در سینه و قسمت بالای بدن، دردهای معده، تنگی نفس، احساس تهوع و تعریق فراوان می‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
mina
سلام. با تشکر از سایت بسیار مفیدتون.خسته نباشید.
1.784s, 19q