بادام هندی از بیماری‌های قلبی عروقی جلوگیری می‌كند

۱۳۹۱/۰۱/۰۵ - ۱۳:۰۶ - کد خبر: 44673
بادام هندی از بیماری‌های قلبی عروقی جلوگیری می‌كند
سلامت نیوز: سعید حسینی گفت: بادام هندی، مقادیر زیادی چربی‌های سالم دارد این چربی‌ها عموماً از ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی جلوگیری می‌كند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، سعید حسینی متخصص تغذیه اظهار داشت:‌ بادام هندی منبع ارزشمند مس است، مس عنصری است كه مصرف آن از ابتلا به بیماری‌هایی مثل اختلال حواس و بیماری‌های مفصلی جلوگیری می‌كند.

وی افزود: مس یكی از اجزای مهم آنزیم‌های بدن است كه در بیشتر فرآیندهای فیزیولوژیكی شركت می‌كند. ضمن اینكه برای حذف رادیكال‌های آزاد مضر در بدن و استفاده بهینه از آهن كمك بزرگی است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران ادامه داد: مس برای تولید ملاتین و پرورش استخوان‌ها و بافت‌های ارتباطی بدن، عنصری كاملاً ضروری است. بادام هندی منبع خوبی از ویتامین K‌ است كه به تنظیم انعقاد خون و شرایط ناشی از آن كمك می‌كند.

حسینی خاطرنشان كرد: بادام هندی فشارخون بالا را كاهش می‌دهد علاوه بر این در بادام زمینی منیزیم هم وجود دارد كه از عوامل تنظیم كننده فشارخون است.

وی در پایان تأكید كرد: اگر به بیماری‌های كلیوی یا بیماری مرتبط با كیسه صفرا مبتلا هستید، از مصرف بادام هندی صرف نظر كنید همچنین اگر مكمل‌های كلسیم مصرف می كنید، مصرف بادام هندی ممكن است در جذب كلسیم اختلال ایجاد كند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.32514s, 19q