ايجاد بستر و فضاي مناسب آمادگي و تمهيدات و تسهيلات بيشتر براي اين طرح و برنامه‌هاي وسيع آموزشي از مهمترين عوامل در اجراي جايگزيني كشمش و خرما در ادارات و دستگاه‌هاي دولتي است.

دكتر واعظ زاده مدير گروه صنايع غذايي و انستيتو تحقيقات تغذيه‌اي كشور، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: ايجاد بستر و فضاي مناسب از مهمترين عوامل موثر در اجراي طرح جايگزيني كشمش و خرما و توت خشك به جاي قند و شكر در ادارات و دستگاه‌هاي دولتي است.
وي، گفت: به عنوان مثال مي‌توان به قرارگيري يك جعبه خرما و كشمش در ادارات اشاره كرد اگر يك جعبه كشمش و خرما بر روي يك ميز قرار بگيرد اين ماده غذايي در عرض يك ساعت تمام مي‌شود به طوري كه طبق اين مصوبه اين ماده غذايي بايد در طول يك ماه مورد استفاده قرار بگيرد.
وي، در مورد علت اجرا نشدن اين طرح با وجود مصوبه دولتي گفت: كمبود بودجه و نبود آموزش و فرهنگ مناسب از عوامل موثر در اجرا نشدن اين طرح عنوان كرده است.
 واعظ زاده تصريح کرد: به نظر مي‌رسد با ارائه اين طرح‌ها و اجرا نشدن آن در واقع يك نوع بي‌ اعتمادي را در ميان مردم رواج مي‌دهد كه بايد حتما اين امر مورد توجه مسئولان قرار بگيرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =