تاثير مصرف پروتئين ها و هيدرات كربن بر روحيه افراد

۱۳۸۵/۱۰/۲۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 524
تاثير مصرف پروتئين ها و هيدرات كربن بر روحيه افراد
 به نقل از پايگاه خبري چانيا ديلي، مطالعات گسترده محققان دانشگاه MIT در زمينه تاثير مواد غذايي بر نشانگرهاي عصبي مغز نشان مي دهد که غذايي كه افراد مي خورند به علت اينكه حاوي مواد مغذي با خواص متفاوتي است، حامل پيام هاي عصبي انتقال دهنده و سيگنال هاي مغزي متعدد و متنوع است.
بنابر اين گزارش، به گفته پزشكان اگرچه در تئوري تاثيرپذيري اين دو عامل براي همه متخصصان واضح است اما نوع انجام واكنش و بررسي و چگونگي تاثير پذيري امري بسيار پيچيده است.
اين گزارش حاكي است: انجام آزمايش هاي عملي در اين زمينه نشان مي دهد که پروتئين موجود در مواد غذايي در حين گوارش تبديل به آمينواسيد مي شود. يك واحد آمينواسيد، تيروسين ناميده مي شود كه اين ماده توليد دوپامين را در مغز افزايش مي دهد.
دوپامين نوعي كاتكولاين است كه از دكربوكسيلاسيون دوپا در بدن ساخته مي شود و اين ماده از محصولات واسط در ساخت نوراپي نفرين بوده و در سيستم اعصاب مركزي نقش واسطه عصبي - شيميايي را دارد.
همچنين اين انتقال دهنده هاي عصبي قادر است سطح انرژي و هوشياري افراد را افزايش دهد.
در ادامه تحقيقات گروه پژوهشي MIT مشخص شده كه مصرف به اندازه كربوهيدرات به علت آزاد شدن مقاديري انسولين در گردش خون باعث ايجاد آرامش و ضد هيجان واسترس در افراد مي شود. همچنين نوعي پروتئين موسوم به تريپتوفان در مغز همچنين باعث كاهش درد مي شود كه اين ماده مي تواند به سروتنين تبديل شود.
به گفته پزشكان اين ماده باعث كاهش اشتها و ايجاد آرامش در افراد مي شود و خواب راحت در افراد را تضمين مي كند. البته داشتن رژيم غذايي هيدروكربورات پس از دو هفته به علت كاهش سروتين خون، باعث بروز افسردگي در افراد مي شود.
يادآور مي شود: مصرف غلات و نان و انواع برنج براي جلوگيري از بروز افسردگي در رژيم غذايي افراد امري ضروري است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
amir
سلام خسته نباشی من سه ماهه باشگاه میرم قدم 178 و وزنم 60 کیلو هست اندازه سه نفر غذا میخورم چاغ نمیشوم چیکار کنم ممنون میشم بگید
8.07067s, 19q