چهارشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۳:۱۲

: از قدیم به ما توصیه شده که ازحمل پول یا اشیاء قیمتی خودداری کنیم و در صورتی که مجبور به این کار شدیم حتما توصیه‌های ایمنی را رعایت کنیم، در این بین شاید به نظر برسد چه نکات سخت و طاقت‌فرسایی را باید به خاطر سپرد اما قبول کنید که در نظر گرفتن و رعایت نکاتی ساده همچون به نمایش نگذاشتن پول‌هایتان می‌تواند شما را از طعمه سارقان شدن نجات دهد.

چه کنیم تا طعمه کیف‌قاپ‌ها نشویم؟
سلامت نیوز : از قدیم به ما توصیه شده که ازحمل پول یا اشیاء قیمتی خودداری کنیم و در صورتی که مجبور به این کار شدیم حتما توصیه‌های ایمنی را رعایت کنیم، در این بین شاید به نظر برسد چه نکات سخت و طاقت‌فرسایی را باید به خاطر سپرد اما قبول کنید که در نظر گرفتن و رعایت نکاتی ساده همچون به نمایش نگذاشتن پول‌هایتان می‌تواند شما را از طعمه سارقان شدن نجات دهد.

به گزارش ایسنا، معاونت مبارزه با سرقت پلیس آگاهی نیروی انتظامی با ارائه راهکارهایی ساده اما کاربردی سعی دارد تا به شما بیاموزد که چگونه می‌توان با رعایت نکاتی ساده از اموال‌مان در مقابل سارقان کیف‌قاپ محافظت کرد.

- معمولا افراد کیف‌قاپ در اطراف بانک‌ها، محضر‌ها، بنگاه‌ها، مراکز خرید یا بازار به دنبال فرصت مناسب هستند. بنابراین هنگام دریافت پول از این اماکن، مراقب اطراف خود خصوصا موتورسیکلت‌سواران باشید.

- چنانچه به عللی مجبورید پول نقد را در کیف‌دستی یا ساک‌دستی و ... حمل کنید، سعی کنید از اقوام و دوستان خود به عنوان همراه و مراقب استفاده کنید.

- هنگام حمل پول نقد حتما از اتومبیل استفاده کرده و از پیاده‌روی بپرهیزید.

- از به نمایش گذاردن پول همراه خود بپرهیزید.

- هنگامی که قصد بازدید اتومبیل را دارید، کیف‌دستی‌ خودتان را درون خودرو نگذارید.

- هنگام حمل پول از خیابان‌های خلوت تردد کنید.

- کیف‌قاپی معمولا با موتورسیکلت‌های تندرو و یک نفر سرنشین با کلاه انجام می‌شود. بنابراین مواظب این قبیل موتورسواران باشید.

- کیف‌دستی را با دستی که در مجاور دیوار یا جوی آب است، حمل کرده و از حرکت در سطح سواره‌ خیابان بپرهیزید.

- هنگام بازکردن در اتومبیل یا صندوق عقب و تماس تلفنی، از گذاشتن کیف روی زمین خودداری کنید.

- اگر قصد معامله‌ای را دارید که لازم است پول نقد حمل کنید، موضوع را با افراد غیرمطمئن بازگو نکنید.

- در هنگام خروج از بانک، از قرار دادن پول نقد در کیسه نایلونی جدا خودداری کنید.

- ممکن است پس از خروج از بانک، اتومبیل‌تان توسط سارقان پنچر شده باشد، بنابراین ابتدا وجوه همراه را داخل اتومبیل قرار داده و در اتومبیل را قفل کرده، سپس اقدام به پنچر‌گیری کنید.

- در رستوران کیفتان را پشت صندلی آویزان نکنید.

- در هنگام استفاده از تلفن، کیفتان را نزدیک بدنتان یا در دستی که آزاد است نگه دارید و اطمینان حاصل کنید که با امنیت کامل و محکم آن را نگه داشته‌اید.

- اگر کیفتان قاپیده شد آن را رها کنید تا مورد حمله قرار نگیرید یا به دنبال کیف کشیده نشوید.

همچنین به یاد داشته باشید که در تمام کشورهای جهان کیف دزدها وجود دارند، پس کاری که شما می‌توانید انجام دهید آن است که با هوشیاری و دقت خود را از خطر طعمه شدن دور نگه‌دارید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha