آلودگي هوا باعث سقط جنين مي شود

۱۳۸۵/۱۱/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 739
آلودگي هوا باعث سقط جنين مي شود
كريميان كارشناس بهداشت دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: ميزان مواجه ماده با گروهي از ذرات معلق يا هيدروكربن در هشتمين ماه بارداري بر رشد جنين اثر مستقيم دارد .
 وي گفت: بررسيها نشان مي دهد اثرات آلاينده ها، منواكسيد كربن، دي اكسيد گوگرد ، سرب ، ذرات معلق در ماه هاي آخر اين دوران باعث تاثيرات منفي (خفگي نوزاد) و سقط جنين مي شود .
وي ادامه داد: تحقيقات نشان مي دهد استنشاق زياد سرب از سوي مادران و رسيدن آن از طريق خون بند ناف به نوزاد، با كاهش وزن هنگام تولد و كاهش قد ارتباط دارد.
 وي تصريح كرد: با توجه به افزايش آلودگي هوا در زمستان ، خطرات جدي در سنين بزرگسالي ، از دست رفتن رشد و تكامل در دوران پيش از تولد و ابتداي تولد با بيماري هايي نظير ديابت غير وابسته به انسولين ، فشار خون بالا و بيماري هاي قلبي و عروقي ارتباط دارد .
 وي گفت: وزن كم هنگام تولد، نوسانات هورموني ، واكنش هاي عصبي و تغيير سيستم ايمني از عوارض ناشي از آلودگي هوا است .
كريميان تاكيد كرد: مادران پس از تولد نوزاد نيز نبايد در زمان آلودگي هوا نوزاد خود را از خانه خارج كنند ، از آنجاكه نوزادان سريعتر از بالغين تنفس مي كنند اين امر تماس آنها را با هر نوع آلاينده اي در هوا بدون استفاده از فيلترهاي موثر بيني افزايش مي دهد .
 وي يادآورشد: در معرض قرار گرفتن نوزادان با آلاينده هاي سمي بر رشد و توسعه سيستم تنفسي و مغزي (كاهش يادگيري در بزرگسالي) ، اعصاب غدد و سيستم ايمني بدن و خطر افزايش سرطان هاي بعدي در زندگي آن تاثير مي گذارد .
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.52433s, 18q