چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۹
کد خبر: 81309
سلامت نیوز : پژوهشگران معتقدند که باکتری مفید روده مادر که از طریق شیر به نوزاد می رسد عامل مهمی برای سلامت گوارش و تثبیت افزایش مصونیت اولیه بدن کودک است و آن را دلیل دیگری برای تغذیه کودک با شیر مادر می خوانند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام جم ؛ محققان در پژوهشی به سرپرستی پروفسور «کریستوف لاکوریکس» در موسسه غذا و بهداشت زوریخ سوئیس باکتری های مشابه «بیفیدوباکتریوم» و چندین نوع باکتری «کلوستریدیوم» را در مدفوع مادر و نوزاد یافته اند.

کارشناسان معتقدند که این «باکتری های مفید» می توانند در ایجاد تعادل تغذیه و سلامت روده نوزاد و پیشگیری از اختلالات معده و روده کودک نقش مهمی ایفا کنند.

پروفسور «لاکوریکس» می گوید: هنوز مشخص نیست که این باکتری ها چگونه از روده مادر به شیر او راه پیدا می کند اما پژوهشگران با استفاده از تکنیک های آزمایشگاهی برای تایید وجود این باکتری در نوزادان دریافتند که این باکتری همان باکتری مفید در روده مادر است.

پژوهشگران سوئیسی همچنین در تلاش هستند تا دریابند کدام نوع باکتری مفید را می توانند به شیر خشک نوزاد بیافزایند تا مصونیت بدن کودک و بهبود عملکرد دستگاه گوارش او را بالا ببرند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =