یبوست یکی از علت های کمردرد

۱۳۹۲/۰۶/۱۴ - ۱۴:۵۸ - کد خبر: 81791
سلامت نیوز : این روزها کمردرد بر اثر یبوست، یکی از بیماری های شایع محسوب می شود. بیماری یبوست و ناراحتی کمر به گونه ای به هم مرتبط است. برخی از مردم بر این تصورند که تنها در صورت شدید بودن یبوست، فرد دچار کمردرد می شود اما موارد خفیف نیز کمردرد به وجود می آورد. این مشکل در بین مردم پس از سرماخوردگی و آنفلوآنزا، به سرعت شیوع پیدا می کند. در این میان یبوست نقش عمده ای در تکرار کمردرد دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ؛ خستگی مفرط، تغییر در خلق و خو و کمردرد همه عوارض جانبی یبوست مزمن است و گاه وضعیت دشواری را برای بیمار به وجود می آورد. اما یبوست چگونه کمردرد ایجاد می کند؟ هنگامی که حرکات روده محدود می شود، فشار روی قسمت تحتانی کمر وارد می شود که در صورت دفع نشدن مدفوع شدت پیدا می کند. از طرفی باید دانست که کمردرد نیز می تواند عامل ایجاد یبوست باشد. کمردرد بر اثر یبوست تنها مختص بزرگسالان نیست بلکه در کودکان نیز دیده می شود. کمردرد بر اثر یبوست می تواند علل متعددی داشته باشد، از جمله فتق ، دیسک بین مهره ای، تنگی مجرای نخاعی، اسپاسم عضله کمر و... علایم دیگر که همراه کمردرد است شامل اسهال مزمن، سوزش سردل ، سوءهاضمه، نفخ و ناراحتی معده است. برخی علایم که به شما در تشخیص کمردرد بر اثر یبوست کمک می کند، به شرح زیر است:

*درد دائم که با دراز کشیدن به پشت از بین نمی رود.*درد ناگهانی که از کمر به سمت بالا کشیده می شود.

*ضعف و بی حسی در قسمت پا، باسن و کف پا*از دست دادن اشتها وحالت تهوع که روی الگوی برنامه غذایی تاثیر می گذارد.

*مشکل در دفع مدفوع که همراه با درد است.

*درد همراه با یبوست ممکن است از علایم سندروم روده تحریک پذیر باشد که در صورت درمان نشدن عوارض جدی به همراه خواهد داشت.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
وحید
با سلام من الان چهار ماه هست که کمر درد و پا درد شدید دارم تشخیص پزشک ارتوپتی درد سیاتیک میباشد ولی دو ماه هم هست که در دفع مدفوع و ادرار مشکل جدی دارم به طوری که امروز بیش از هشت روز هست که دفع مدفوع نکرده ام و ادرار هم با درد و رنج بیشتری انجام میگیرد
2.53399s, 20q