وجود 23 مرکز اورژانس بیمارستانی در کرمانشاه

سلامت نیوز : معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه با اشاره به وجود 23 مرکز اورژانس بیمارستانی در استان، کمبود نیرو را تنها مشکل اورژانس‌های استان عنوان کرد.

بهمن روشنی در گفت و گو با (ایسنا) ، با اشاره به وجود 23 اورژانس در سطح استان گفت: از این تعداد 17 اورژانس دانشگاهی بوده که هفت مورد آن در شهر کرمانشاه و 10 مورد دیگر در سطح شهرستان‌های استان مستقر هستند.

به گفته معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه شش مورد از مراکز اورژانس استان غیردانشگاهی هستند.

وی مجموع تخت‌های اورژانس‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی استان را 302 تخت اعلام و تصریح‌کرد: از این تعداد 270 تخت در اورژانس‌های دانشگاهی مستقر هستند.

به گفته وی طبق استانداردها باید 10 درصد تخت‌های هر بیمارستان به بخش اورژانس آن اختصاص یابد که با توجه به این استاندارد وضعیت استان در زمینه تخت‌های اورژانسی مطلوب است.

روشنی با بیان اینکه از تعداد اورژانس‌های بیمارستانی استان 11 مورد آن اخیرا افتتاح شده مشکل حال حاضر بخش‌های اورژانسی را کمبود نیرو و پرسنل عنوان کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه با اشاره به عدم کمبود تجهیزات اورژانسی، گفت: در حال حاضر تنها مشکل ما بحث کمبود نیرو است و ما اجازه گرفتن نیرو تا خردادماه سال آینده را نداریم.

روشنی ابراز امیدواری کرد در سال آینده با گرفتن مجوز استخدام نیرو بتوان مشکل اورژانس‌های استان را در زمینه کمبود پرسنل حل کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha