نتایج بررسیهای وزارت بهداشت نشان می دهد که تاکنون 58 نفر بر اثر ابتلا به بیماری آنفلوانزای نوع A در کشور فوت شده اند.

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که طی چند روز گذشته موج اول ابتلا به بیماری آنفلوانزای نوع A به خصوص در نیمه شمالی کشور رو به کاهش است در خصوص دلایل کاهش روند ابتلا به این بیماری اظهار داشت: هماهنگیهای صورت گرفته وزارتخانه ­های آموزش و پرورش و بهداشت و درمان به خصوص تعطیلی موردی مدارس تاثیر زیادی در کاهش روند ابتلا به بیماری آنفلوانزای نوع A در کشور داشته است.

دکتر محمدمهدی گویا ضمن تشکر از مسئولان آموزش و پرورش به ویژه مدیران مدارس اظهار امیداواری کرد که با تعاملات و هماهنگیهای صورت گرفته روند ابتلا به این بیماری بیش از پیش کاهش یابد.

این مقام ارشد در وزارت بهداشت به آخرین آمار مبتلایان به بیماری آنفلوانزای نوع A در کشور اشاره کرد و گفت: طی هفته گذشته 509 مورد جدید ابتلا به این بیماری داشته ­ایم که در مجموع تا کنون 2662 نفر به بیماری آنفلوانزای نوع A مبتلا شده­اند.

گویا همچنین در خصوص موارد مرگ بر اثر این بیماری اظهار داشت: طی هفته گذشته 20 مورد فوت بر اثر ابتلا به بیماری آنفلوانزای نوع A گزارش شده است و علاوه بر آن 5 مورد فوت نیز مربوط به هفته­های گذشته بوده است که پس از بررسی و تائید علت دقیق فوت بر اثر ابتلا به بیماری آنفلوانزای نوع A به مجموع فوت ­شدگان افزوده شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha