این نشانه‌ها می‌گویند بدن‌تان به پتاسیم بیشتری محتاج است

درِ نوشابه را به‌سختی باز می‌کنید؟

۱۳۹۶/۱۰/۲۴ - ۱۳:۰۷ - کد خبر: 235106
درِ نوشابه را به‌سختی باز می‌کنید؟

سلامت نیوز: جان ندارید؟ دست‌های‌تان بی رمق است و حتی از عهده بازکردن در بطری نوشابه برنمی‌آیید؟ شاید این کم‌توانی، ربطی به استخوان‌های ظریف‌تان نداشته باشد و به‌خاطر کمبود پتاسیم در بدن‌تان است که این سطح از ضعف عضلانی را تجربه می‌کنید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از هفته نامه آتیه نو، اگر علاوه بر عضلات ضعیف و کم‌توان، دیگر نشانه‌هایی را که در ادامه آورده‌ایم هم در خود می‌بینید، باید بیشتر سراغ خوراکی‌های حاوی پتاسیم بروید و از موز گرفته تا حبوبات مختلف را بیشتر از قبل مصرف کنید.


فشارخون‌تان بالاست؟
بالارفتن فشارخون، همیشه به‌خاطر مصرف سدیم یا ژن‌هایی که به ارث برده‌اید، اتفاق نمی‌افتد. اگر شما به اندازه کافی به بدن‌تان این ماده معدنی را برسانید، فشارخون‌تان پایین می‌ماند.


کباب‌خور هستید؟
اگر به جای مصرف سبزیجات و میوه‌ها، گوشت و متعلقاتش سهم اصلی رژیم غذایی‌تان را تشکیل می‌دهند، احتمالا به این کمبود، دچار هستید.


عضلات‌تان اسپاسم می‌شود؟
اگر مدام گرفتگی عضلات را تجربه می‌کنید یا حتی به‌خاطر این گرفتگی، از خواب بیدار می‌شوید، احتمالا به پتاسیم بیشتری نیاز دارید. گرفتگی عضلات، یکی از شایع‌ترین نشانه‌هایی است که از ابتلا به این مشکل خبر می‌دهد.


داروی مدر می‌خورید؟
اگر پزشک برای‌تان داروی مدر تجویز کرده، احتمالا به زودی نیازمند مصرف مکمل‌های حاوی پتاسیم خواهید شد؛ چراکه با افزایش دفع ادرار، پتاسیم بیشتری از بدن شما دفع می‌شود و با یک رژیم غذایی معمولی و بدون افزایش‌دادن حجم پتاسیم مصرفی، نمی‌توان بدن را در وضعیت طبیعی نگاه داشت.


قلب‌تان کند می‌زند؟
اگر گرفتار کمبود پتاسیم شده باشید، ضربان قلب‌تان هر روز پایین‌تر می‌آید و حتی احتمال آریتمی بالا می‌رود. محققان ثابت کرده‌اند که مصرف هرروزه موز یا به عبارت دیگر، مصرف بیشتر پتاسیم، خطر دچارشدن به سکته قلبی را کاهش می‌دهد.


جوش‌جوشی شده‌اید؟
کمبود پتاسیم در بدن، نه تنها افراد را گرفتار مشکلات گوارشی می‌کند، بلکه بر وضعیت ظاهری‌شان هم تاثیرات نامطلوبی می‌گذارد و پوست را آسیب‌دیده و پر از آکنه می‌کند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.77995s, 19q