مقامات آفریقایی اعلام کردند؛

۹۰ درصد موارد ابتلا به مالاریا در جنوب صحرای آفریقا اتفاق می افتد

۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۱۲:۰۱ - کد خبر: 251413
۹۰ درصد موارد ابتلا به مالاریا در جنوب صحرای آفریقا اتفاق می افتد

سلامت نیوز:طبق گزارش جدید سی و هشتمین نشست SADC (جامعه توسعه جنوب آفریقا)، حدود ۹۰ درصد تمام موارد ابتلا به مالاریا در جهان در منطقه جنوب آفریقا رخ می دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، «ریچارد کاموی»، وزیر سابق بهداشت نامبیا، در سخنرانی خود اعلام کرد: «حدود ۹۰ درصد موارد ابتلا به مالاریا و ۹۱ درصد موارد مرگ ناشی از مالاریا در جهان در جنوب آفریقا و عمدتا در کودکان زیر ۵ سال و زنان باردار روی می دهد.»

طبق مطالعه سال ۲۰۱۸ در مورد آینده مالاریا در آفریقا مشخص شد این بیماری سالانه هزینه ای بالغ بر ۱۲ میلیارد دلار به اقتصاد آفریقا تحمیل می کند. همچنین روند رشد اقتصادی کشورهای که با نرخ بالا ابتلا به مالاریا روبرو هستند را تا ۱.۳ درصد کُند می نماید.

به گفته کاموی، حذف مالاریا می تواند به کاهش فقر و تقویت رشد اقتصادی کمک کند.

وی عنوان می کند: «حدود ۷۵ درصد کسب و کارها در جنوب آفریقا تحت تاثیر منفی مالاریا هستند. حذف مالاریا به کاهش هزینه های سلامت، بهبود سلامت نیروی کار، افزایش بهره وری و کاهش غیبت از محل کار منجر خواهد شد. بدون شک حذف مالاریا به تقویت صنعت توریسم و آزادشدن منابعی که قبلا به مقابله با مالاریا اختصاص داده شده است، می انجامد.»

کشورهای آنگولا، بوتسوانا، جمهوری دمکراتیک کنگو، لسوتو، ماداگاسکار، مالاوی، موریس، موزامبیک، نامیبیا، آفریقای جنوبی، سوازیلند، جمهوری متحد تانزانیا، زامبیا و زیمبابوه از اعضای جامعه توسعه جنوب آفریقا هستند.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.65354s, 19q