ترکیبات جدید برای مقابله با شیوع مالاریا

۱۳۹۷/۰۷/۰۲ - ۱۰:۴۰ - کد خبر: 254206
ترکیبات جدید برای مقابله با شیوع مالاریا

سلامت نیوز:متخصصان علوم پزشکی در انگلیس به ترکیبات جدیدی دست پیدا کردند که می‌تواند مانع از گسترش مالاریا شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بیماری مالاریا از طریق پشه‌های حامل انگل مالاریا منتقل می‌شود اما اخیرا متخصصان در آزمایشات جدید خود به ترکیباتی دست پیدا کردند که ممکن است مانع از آن شود تا پشه‌ها این بیماری کشنده را منتقل کنند.

یکی از محققان ارشد این مطالعه از کالج سلطنتی لندن گفت: داروهای موجود برای مقابله با بیماری مالاریا می‌توانند در درمان فرد مبتلا موثر باشند اما بیمار همچنان آلوده است و ممکن است فرد دیگری را نیز آلوده سازد.

به گفته متخصصان، در این بررسی نوعی از ترکیبات ضد مالاریا تهیه شده که مانع می‌شوند انگل مالاریا از طریق پشه‌ها جابه‌جا شود. همچنین با ترکیب این داروها با داروهای مرسوم مالاریا، نه تنها از فرد در برابر این بیماری حفاظت می‌شود بلکه مانع از شیوع آن در جوامع نیز خواهد شد.

افرادی که به مالاریا آلوده می‌شوند به تب، لرز و علائم شبیه به آنفلوآنزا دچار می‌شوند. طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا، این بیماری سالانه به مرگ نزدیک به ۴۵۰ هزار نفر در جهان منجر می‌شود.

به گزارش هلث‌دی نیوز، بیماران مبتلا به این بیماری با داروهایی تحت درمان قرار می‌گیرند که مانع از تکثیر انگل مالاریا می‌شود. همچنین این ترکیب جدید می‌تواند مانع شود که انگل مالاریا پشه‌ها را آلوده کند و در نتیجه از گسترش این بیماری جلوگیری می‌کند.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.37595s, 20q