۵نشانه مهم که به شما هشدار آلزایمر می دهند

۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۱:۲۳ - کد خبر: 280147
۵نشانه مهم که به شما هشدار آلزایمر می دهند

سلامت نیوز: همه افراد پس از گذشت یک سن مشخص در معرض بیماری آلزایمر قرار می گیرند و این موضوع در سنین بالای ۵۰ سالگی تشدید می شود. اما به نظر می رسد می توان از طریق برخی علائم نسبت به وقوع آلزایمر اطلاعاتی کسب کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از انتخاب، متاسفانه آلزایمر شایعترین نوع دمانس محسوب می شود و انسانهای زیادی را در سراسر کره زمین تحت تأثیر قرار داده است. به طور معمول علائم آلزایمر بعد از ۶۰ سالگی شروع می شوند. در حالی که ممکن است در ابتدا بعضی از این علائم مانند مشکلات عادی به نظر برسند اما گاهی شرایط بیش از حد سخت و دشوار است.


فراموش کردن تاریخ ها و رویدادهای مهم

فراموش کردن برخی از موارد طبیعی است. برای مثال بسیاری از افراد به یاد نمی آورند پنجشنبه گذشته برای شام چه غذایی خوردند اما خوردند. انجمن آلزایمر ایالات متحده می گوید ، وقتی کسی دائم تاریخ ها و رویدادهای مهم را فراموش می کند و بعداً آنها را به یاد نمی آورد ، می تواند نشانه اولیه بیماری باشد.

علاقه خود را به کارهای مختلف از دست می دهید

یکی از رایج ترین تغییراتی که در مورد آلزایمر اتفاق می افتد این است که دیگر علاقه ای به چیزهایی که قبلاً دوست داشتید ندارید. درواقع از مقطعی به بعد علاقه ای به موضوعات مختلف نخواهید داشت. بر اساس تحقیقات منتشر شده در ژورنال انجمن سالمندان آمریکا اگرچه عدم تمایل به موضوعات هیجان انگیز در میانسالی رایج است، اما یکی از علائم شناخته شده الزایمر نیز محسوب می شود.


قرار دادن اشیاء در اماکن عجیب

همه فراموش می کنند که کلیدهای خود را کجا قرار می دهند و بعضی اوقات شما آنقدر خسته هستید که مطمئناً ممکن است به طور اتفاقی شیر را در کمد بگذارید. با این حال ، برای کسانی که آلزایمر دارند ، قرار دادن اشیاء در مکانهای کاملاً عجیب و غریب عادی است و مرتب رخ می دهد.

سردرگمی را تجربه می کنید

گیجی و حس گم شدن یکی دیگر از حالاتی است که ممکن است برای فردی که دچار آلزایمر است رخ دهد. این حالت مرتبط به مراحل اولیه آلزایمر است و افراد در این مرحله این احساس را بسیار بیشتر از حد طبیعی تجربه می کنند.

نوسانات ناگهانی خلقی

همه افراد فراز و نشیب هایی در روحیات خود دارند ، اما نشانه ای از آلزایمر که هرگز نباید از آن چشم پوشی کرد این است که وقتی کسی بدون هیچ دلیلی جابجایی سریع روحیه داشته باشد، احتمالا دچار آلزایمر شده است یا در مراحل ابتدایی آن قرار دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.67964s, 19q