فواید شگفت‌انگیز مدیتیشن صبحگاهی

۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۱:۳۴ - کد خبر: 301278
فواید شگفت‌انگیز مدیتیشن صبحگاهی

سلامت نیوز: نحوه شروع صبح بسیار مهم است و بسیاری از مردم بیشتر حواسشان به کارهای روزمره صبح است. یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۹، که در آن ۲۰۰۰ آمریکایی مورد نظرسنجی قرار گرفتند، نشان داد که ۳۶٪ از مردم روز خود را با مراقبه شروع می کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، مدیتیشن صبحگاهی می تواند به شما کمک کند تا به محض بیدار شدن تمرکز داشته باشید، و حتی ممکن است سطح استرس را در طول روز پایین نگه دارید.

مزیت مراقبه صبحگاهی

یک تمرین مدیتیشن روزانه می تواند فواید سلامت جسمی زیادی داشته باشد. و اگر اول صبح مراقبه خود را انجام دهید، ممکن است به شما برای داشتن روزی آرام کمک کند.

۱-کاهش سطح استرس و اضطراب

اگر به محض بیدار شدن از خواب احساس اضطراب نسبت به بقیه روز خود و استرس در مورد لیست کارهایی که باید انجام دهید دارید، صبح مدیتیشن کنید و ببینید تأثیر آن بر بقیه روز شما چیست.

در حقیقت، مراقبه صبحگاهی ممکن است توانایی شما در کنترل استرس و اضطراب را در اواخر روز بهبود بخشد. این به این دلیل است که مدیتیشن می تواند واکنش آمیگدالا را کاهش دهد، بخشی از مغز مسئول پاسخ دادن به استرس شما است.

۲- بهبود خلق و خوی

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، تحقیقات نشان داده است که هر روز ۱۰ دقیقه مدیتیشن می تواند باعث تقویت خلق و خو و کاهش استرس شود.

با شروع روز خود با مراقبه صبحگاهی، ممکن است بلافاصله احساس بهبود خلق و خوی را احساس کنید، و هر روز صبح که به این روال خود ادامه دهید، مزایای آن می تواند به نفع بخش بزرگی از زندگی شما باشد.

۳- افزایش بهره وری و تمرکز

برخی از کارآفرینان با عملکرد بالا، مدیتیشن را به عنوان بخشی از برنامه صبحانه خود در نظر می گیرند تا ذهنیت درستی داشته باشند و برای روز آینده آماده شوند.

تحقیقات نشان داده است که مدیتیشن می تواند سطح تمرکز را افزایش داده و بهره وری را افزایش دهد. حتی اگر این مزایا بلافاصله احساس نشوند، یک مراقبه روزانه صبحگاهی می تواند با گذشت زمان شما را در کار موفق تر کند.

منبع: www.msn.com

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.80173s, 19q