رییس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر از پایش سلامت ۱۹۲۷ مسافر ورودی به کشور از نطر ابتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

بررسی احتمال ابتلای ۱۹۲۷ مسافر ورودی به کشور به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته

سلامت نیوز:رییس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر از پایش سلامت ۱۹۲۷ مسافر ورودی به کشور از نطر ابتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،مهدی ولی‌پور دراین باره گفت: از ۲۰ اسفندماه ۹۹ که طرح غربالگری مسافران ورودی به کشور بر عهده جمعیت هلال احمر گذاشته شد، سازمان امدادونجات با همکاری وزارت بهداشت اجرای آن را در ۲۸ پایانه مرزی که در حال حاضر ۱۶ مورد آن فعال است، آغاز کرد که در مجموع تا کنون وضعیت سلامت ۳۲۹ هزار و ۵۹۸ نفر مورد ارزیابی قرار گرفته است و از این تعداد ۶۳ نفر به دلیل داشتن علائم و مثبت شدن تست‌ها به قرنطینه موقت منتقل شده‌اند.


 وی به اقدامات ۲۴ ساعت گذشته نیز اشاره کرد و گفت: در این مدت سلامت ۱۹۲۷ مسافر ورودی به کشور از نظر ابتلا به کرونا مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین ۴۷۵ تست فوری کرونا و ۳۷۷ تست PCR نیز از موارد و افراد مشکوک اخذ شده است. 


رییس سازمان امداد ونجات جمعت هلال احمر تعداد مجموع تست‌های فوری و PCR اخذ شده از مسافران ورودی به کشور از ابتدای آغاز طرح تا کنون را نیز به ترتیب ۴۵ هزار و ۹۴۳ و ۱۷ هزار و ۷۵۱ مورد اعلام کرد.


ولی‌پور افزود: اجرای این طرح همچنان و تا هر زمانی که ستادملی مقابله با کرونا تشخیص دهد در پایانه‌های مرزی زمینی، هوایی و دریایی کشور ادامه خواهد داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha