سلامت نیوز:سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: شواهدی وجود ندارد که نشان دهد تزریق دُز یادآور واکسن کرونا برای کودکان و نوجوانان سالم ضروری است.

دُز یادآور واکسن کرونا برای نوجوانان و کودکان سالم ضروری نیست

به گزارش سلامت نیوز به نقل از رویترز، "سومیا سوامیناتان"، کارشناس ارشد سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (سه شنبه) در اظهاراتی گفت: در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر اینکه کودکان سالم و نوجوانان به دُزهای یادآور واکسن کووید-۱۹ نیاز دارند، وجود ندارد.

او در یک نشست خبری گفت: اگرچه به نظر می رسد با گذشت زمان ایمنی واکسن در برابر سویه اُمیکرون که سرعت انتقال بالایی دارد کاهش می یابد اما باید تحقیقات بیشتری انجام شود تا مشخص شود چه افرادی به دُزهای یادآور واکسن نیاز دارند.

وی افزود: در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد کودکان سالم یا نوجوانان سنگین وزن به تزریق دُز یادآور واکسن نیاز دارند. 

برخی کشورها تزریق دُز سوم را برای کودکان ۱۲ ساله آغاز کرده اند. به طور مثال، سازمان غذا و داروی ایالات متحده اوایل این ماه مجوز استفاده از دُز سوم واکسن فایزر را برای کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله صادر کرد.

هفته گذشته نیز آلمان توصیه کرد همه کودکان ۱۲ تا ۱۷ سال دُز یادآور واکسن کرونا را دریافت کنند. مجارستان نیز چنین اقدامی کرده است.

کارشناس ارشد سازمان جهانی بهداشت گفت: اواخر این هفته گروهی متشکل از کارشناسان سازمان برای بررسی این پرسش که کشورها برای تزریق دُز یادآور واکسن باید چه ملاحظاتی داشته باشند، تشکیل جلسه خواهند داد.

وی تاکید کرد: هدف ما محافظت از آسیب پذیرترین افراد و گروه هایی است که در معرض بالاترین خطر ابتلا به نوع شدید بیماری و مرگ قرار دارند. این افراد جمعیت سالخورده، افراد دچار نقص سیستم ایمنی با بیماریهای زمینه ای و همچنین کادر درمان هستند.

ترجمه از خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =