دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰
کد خبر: 339219

بسیاری از مردم بدون در نظر گرفتن تابستان یا زمستان، تعریق بیش از حد دارند. این می تواند باعث مشکلات عزت نفس و خجالت در محل کار یا در موقعیت های دیگر که آنها با دیگران در تماس هستند، شود.

برای جلوگیری تعرق بیش از حد چه کاری باید انجام داد؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از بهداشت نیوز، تعریق بیش از حد اغلب هیپرهیدروزیس نامیده می شود و همه افراد به یک شکل از آن رنج نمی برند. برخی ممکن است از تعریق بیش از حد دست‌ها و برخی دیگر در پاها یا زیر بغل و همچنین سایر قسمت‌های بدن رنج ببرند.

به گزارشStep to health، اگرچه محصولات مختلفی برای درمان تعریق بیش از حد وجود دارد، اما یافتن محصول مناسب دشوار است.  مشاوره با متخصص پوست اولین اقدام توصیه شده است.

 به برخی از مسائلی که می‌توانید برای مقابله بهتر با این مشکل در نظر بگیرید، توجه کنید:

تالک برای جلوگیری از تعریق بیش از حد

تالک یک محصول عالی برای جذب رطوبت در  برخی از مناطق بدن است. اگر از تعریق بیش از حد پاها رنج می بریم، اغلب بسیار مفید است.

با این حال، در برخی موارد پودر تالک ممکن است برای کنترل هیپرهیدروزیس کافی نباشد. حتی اگر روی دست یا زیر بغل استفاده شود. به عنوان جایگزین، برخی اسید بوریک را پیشنهاد می‌کنند که نتایج بسیار خوبی می‌دهد. با این حال، توصیه می کنیم قبل از شروع استفاده از آن با پزشک خود مشورت کنید.

استفاده از دئودورانت های خاص برای جلوگیری از تعریق بیش از حد

برخی از دئودورانت‌های خاص را فقط پزشک می‌تواند تجویز کند و حتی باید در شب هم استفاده شوند. این نوع محصول به شما کمک می کند تا به تدریج هیپرهیدروزیس را تنظیم کنید.

به همین دلیل، مهم است که به یک پزشک مراجعه کنید او می تواند محصول مناسب را برای مورد شما تجویز کند و پیشرفت شما را نظارت کند.

علاوه بر این، ممکن است توصیه شود که یک لباس تعویضی با خود داشته باشید. به این ترتیب، شما احساس اعتماد به نفس بیشتری می کنید و در صورت نیاز قادر به تغییرآن خواهید بود.

استرس و اضطراب را کاهش دهید

استرس و اضطراب محرک‌های تعریق بیش از حد هستند. مشکل این است که اغلب شما متوجه نمی شوید که از آنها رنج می برید.
استراحت کافی، ورزش، و شرکت در کلاس آرامش (یوگا یا مدیتیشن) گزینه‌هایی برای تنظیم تعریق بیش از حد به دلیل این عوامل هستند.

بهداشت بدن را به خوبی رعایت کنید

هم برای داشتن احساس خوب و هم برای جلوگیری از بوی بد بدن که اغلب همراه با تعریق زیاد است، رعایت بهداشت بدن بسیار توصیه می شود.

این یعنی هر روز دوش گرفتن. مناطقی که بیشتر عرق می کنند ممکن است نیاز به شستن صبح و شب داشته باشند.

علاوه بر این، شما باید مسئولیت پذیر باشید و از دئودورانت ها یا سایر محصولاتی که پزشک توصیه کرده است، دقیقاً همانطور که به شما دستور داده است استفاده کنید.

مراقب رژیم غذایی خود باشید

برخی غذاها یا عادات مضر می‌توانند تأثیر منفی داشته باشند. آنها می توانند تمام توصیه های فوق را بی فایده جلوه دهند.

 در اینجا در مورد سیگار کشیدن، نوشیدن بیش از حد قهوه، مصرف غذاهای تند یا نوشیدن الکل صحبت می کنیم. همه این عادت‌ها می‌توانند تعریق بیش از حد را افزایش دهند و مشکل را تشدید کنند.

رژیم غذایی سرشار از میوه ها و سبزیجات و مصرف آب فراوان برای مقابله موفق با هیپرهیدروزیس ضروری است.

علاوه بر همه موارد فوق، ایده خوبی است که همیشه اقلام خاصی را با خود حمل کنید.

به عنوان مثال، اگر در دست‌ها دچار تعریق بیش از حد می‌شوید، همراه داشتن دستمال مرطوب‌کننده ضروری است. در مورد پاها، یک بطری کوچک پودر تالک نیز می تواند کمک کننده باشد.

اگر وضعیت بهبود نیابد، در بسیاری از موارد ممکن است نیاز به تزریق یا حتی جراحی برای کنترل این مشکل باشد. بنابراین، مراجعه به پزشک، شروع به مراقبت از خود و وارد کردن برخی عادات به زندگی برای تنظیم تعریق بیش از حد می تواند از این اتفاق جلوگیری کند.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =