رئیس گروه حمایت‌های مستقیم و اقدامات جبران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای ارایه خدمات هدفمند به اقشار مختلف سالمندان و نیز نیازهای متنوعی که دارند نیازمند پنجره واحد ارایه خدمت به این گروه سنی و جمعیتی هستیم.

81 هزار خانوار دارای سرپرست سالمند فقط با پول یارانه زندگی می کنند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، راضیه آراسته افزود: جنس نیاز سالمندان در هر محله، منطقه و پهنه تهران با یکدیگر متفاوت است و براساس داده‌هایی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اختیار دارد می‌توان این نیازها را به مجموعه‌های حمایتی مانند شهرداری و بهزیستی منتقل کرد تا این نهادها بر اساس اطلاعات دریافتی نسبت به ارایه خدماتی که می‌توانند، اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه هم اینک و براساس معیارهای این وزارتخانه بالغ بر ۱۰ میلیون و ۲۵۴ هزار و ۶۹۱ سالمند بالای ۶۵ سال در کشور زندگی می‌کنند، گفت: براساس داده‌های جمع آوری شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۸۱ هزار و ۶۶۸ خانوار دارای سرپرست ۶۵ سال به بالا در کشور وجود دارند که تحت پوشش هیچ یک از نهادهای حمایتی نیستند و تنها درآمدشان یارانه است. موضوعی که حمایت از این گروه از سالمندان را دارای اهمیت دو چندانی کرده است.

رئیس گروه حمایت‌های مستقیم و اقدامات جبران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آمادگی این وزارتخانه برای اتصال به سامانه‌های شهرداری برای ارایه اطلاعات خانوارها مطابق با قوانین و مقررات و حفظ محرمانگی آمار خبر داد و افزود: بزودی سامانه‌های این وزارتخانه به مراجع مربوطه متصل خواهد شد و می‌توان از اطلاعات ارایه شده برای هدفمند کردن خدمات قابل ارایه به گروه‌های محروم و کم برخوردار جامعه و نیز اقشار با گروه سنی مشخص از جمله سالمندان استفاده کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha