امگا 6 موثر در سرماخوردگی

۱۳۸۵/۱۱/۰۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 853
امگا 6 موثر در سرماخوردگی

دکتر حسام عشايري به ايسناگفت: اين علايم شامل: گلودرد، عطسه، سرفه، گرفتگي بيني، خستگي، اختلالات خواب و درد در قسمت دست و پا مي باشد.

وي به برخي راه کارها جهت کاهش علايم سرماخوردگي اشاره و عنوان کرد: به هنگام سرماخوردگي، استراحت زياد، مصرف فراوان مايعات و قرقره کردن آب نمک ولرم به بهبود علايم مي انجامد.

اين متخصص با اشاره به اينکه در حال حاضر بسياري از افراد درگير سرماخوردگي و اطرافيان آنها در معرض ابتلا به اين بيماري هستند، اظهار داشت: در اين راستا مصرف منابع غذايي حاوي اسيدهاي چرب امگا 3 و امگا 6 کمک بسيار موثري در کاهش بروز عفونت هاي ويروسي است.

دکترعشايري،ماهي قباد، قزل آلا و ساردين و نيز روغن شاهدانه را منابع خوب امگا 3 دانست و تصريح کرد: مصرف اين مواد خصوصا در ماه هاي سرد سال از ابتلا به سرماخوردگي و آنفلوآنزا و عوارض ناشي از آنها پيشگيري مي کند.

وي کمبود يکي ازويتامين هاي گروه ب به نام پانتوتنيک اسيد را موجب بروز عفونت هاي مکرر دستگاه تنفسي فوقاني دانست و گفت: اين منبع مهم غذايي به راحتي و با مصرف غلات سبوس دار و حبوبات قابل تامين بوده و خطر ابتلا به عفونت هاي دستگاه تنفسي را کاهش مي دهد.

اين متخصص در پايان سير را به دليل داشتن آهن، روي و آليسين سبب تقويت سيستم ايمني و کمک به کاهش خطر ابتلا به عفونت هاي ويروسي دانست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.61815s, 19q