زنان میانسال مراقب اضافه وزن خود باشند

۱۳۹۴/۰۳/۰۳ - ۱۴:۱۷ - کد خبر: 149103

سلامت نیوز: مطالعات محققان آمریکایی نشان می دهد که احتمال سکته مغزی در زنان میانسال چاق یا دارای اضافه وزن، بیشتر است.

به گزارش ایرنا از ساینس، اضافه وزن و چاقی بزرگترین اپیدمی در آمریکا و بیشتر نقاط دنیا است.

به گزارش مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها، در آمریکا حدود 78 میلیون فرد بالغ و 13 میلیون کودک، دچار چاقی هستند. چاقی و اضافه وزن به این معنا است که میزان کالری دریافتی فرد در روز بیش از مقدار مورد نیاز بدن است.

مطالعات نشان می دهد که چاقی و اضافه وزن در زنان میانسال، احتمال سکته مغزی را افزایش می دهد. این تحقیقات ارتباط شاخص توده بدن با سکته مغزی را در مدت 10 سال مورد مطالعه قرار داده است. شاخص توده بدن با استفاده از قد و وزن به راحتی قابل اندازه گیری است.

سیگار، بی تحرکی و فشار خون بالا، عوامل خطر سکته هستند؛ ولی زنان می توانند نشانه های منحصر بفردی مانند سکسکه، سرگیجه، سردرد، دردغیر معمولی قفسه سینه و بی حسی داشته باشند که این علایم قبل از سکته اغلب در مردان دیده نمی شود. جدی گرفتن این علایم و دریافت سریع درمان و دارو و به رسمیت شناختن سکته، انتخاب بین مرگ و زندگی است.

سکته سومین علت عمده مرگ و میر زنان و پنجمین علت اصلی مرگ و میر در ایالات متحده است. به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، هر ساله حدود 130 هزار نفر در آمریکا بر اثر سکته جان خود را از دست می دهند؛ یعنی از هر 20 مرگ، یکی به دلیل سکته است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.60653s, 19q