مواد غذایی موثر در کاهش التهاب پروستات

۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۱:۴۲ - کد خبر: 312338
مواد غذایی موثر در کاهش التهاب پروستات

سلامت نیوز:التهاب پروستات یکی از شایع ترین بیماری‌ها در مردان است که اگر کنترل نشود، می‌تواند تبدیل به سرطان پروستات شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ، بی اختیاری در کنترل ادرار، وجود کریستال، عفونت یا خون در ادرار و ادرار قطره قطره و مکرر همراه با درد یا سوزش و احساس تخلیه نشدن کامل مثانه و بالا بودن فاکتور PSA(عمده ترشح PSA از بافت های پروستات بوده و وابسته به هورمون های اندروژن است.) در خون نشانه ای از التهاب یا بدخیمی پروستات است که البته با آزمایش تکمیلی، بیشتر مشخص می شود.

علاوه بر سابقه ژنتیکی چاقی و اضافه وزن نداشتن فعالیت بدنی هم از عوامل مهمی است که زمینه را برای التهاب پروستات فراهم می کند. بنابراین نخستین و مهم ترین توصیه به این بیماران، آن است که وزن خود را کنترل کنند. مصرف کالری زیاد و مصرف مداوم مواد شیرین و قندهای ساده و شکر مانند انواع شیرینی ها ،کیک ها و نوشابه، همچنین مصرف مواد غذایی پرچرب به ویژه چربی های ترانس و اشباع مانند روغن های حیوانی یا جامد، کره و لبنیات پرچرب، التهاب پروستات را بیشتر می کند.

مصرف سبزی ها و میوه‌های سبز، زرد، نارنجی و قرمز رنگ به ویژه گوجه فرنگی، انواع توت ، انواع کلم ، مرکبات مانند پرتقال، لیمو و گریپ فروت انار، هندوانه، فلفل دلمه ای‌های رنگی، سیر و پیاز، هویج و چغندر نقش محافظتی مهمی در پیشگیری از التهاب و بزرگ شدن پروستات دارد. رژیم غذایی کم چرب و پرفیبر، مصرف حبوبات و غلات کامل به دلیل فیبر بالا و مصرف منابع اسیدهای چرب امگا ۳ مانند ماهی و غذاهای دریایی و مغزها مانند گردو ،بادام و روغن زیتون باید مورد توجه قرار گیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.05236s, 19q